Ad Hoc Group nevyloučila další investice do ztrátových NWR

01.03.2016 | 08:52 | fa ra | Diskuze

Nový majoritní vlastník AHG (Ad Hoc Group), který nyní v NWR ovládá 60 % hlasů poté, co svůj odchod z firmy ohlásil holding CERCL, jenž držel ve firmě 50,51% podíl, nevylučuje další investice do ztrátových dolů. Mluvčí AHG Roman Pařík uvedl, že pokud všechny strany podpoří restrukturalizační plán a vláda bude ochotná rozšířit možnou podporu, pak je AHG za odpovídajících podmínek připravena investovat další finanční prostředky.

Foto: NWR

Podrobnější informace, kam by konkrétně investice měly směřovat, však sděleno nebylo.

Poslední zprávy týkající se odchodu dřívějšího majoritního vlastníka, zprůhlednění vlastnické struktury, potenciálních investic mohou vést ke spekulacím na růst ceny akcií. Hlavním problém dle nás však tkví v cenách uhlí, jejichž prognózy brzkému růstu nakloněny nejsou. Nadále tak zůstáváme na akcie NWR negativní a jsme přesvědčeni, že během následujících měsíců povedou kroky spíše k zániku společnosti než její záchraně.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
nwr, česká republika, těžařské společnosti, akcie, ad hoc group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.