Akcie Apple na na vzestupu. Společnost ohlásila dobré výsledky za 3Q 2015

05.11.2015 | 10:09 | wa pe | Diskuze

Akcie výrobce elektroniky se nyní nacházejí o 8,5 % níže oproti maximální hodnotě dosažené v dubnu. Tímto patrně končí poněkud bolestivé období pro investory Applu.

V červenci, kdy panovaly obavy investorů z útlumu čínské poptávky, akcie nejdříve poklesly o 10 % oproti maximu, aby poté během léta dosáhly dna, kdy se pohybovaly 20 % pod dosaženým maximem.

To je však nyní minulostí. Dozvuky posledních čtvrtletních výsledků, které dopadly lépe, než se čekalo, vrátily titul zpátky do hry. Akcie společnosti v úterý vzrostly o 2 USD (1,7 %) na 123,16 USD. To pro letošní rok představuje nárůst 11,5%, což překonává Standard & Poor's 500 2.5% nárůst od počátku roku k datu.

Apple uklidnil obavy mnoha investorů o formě tohoto výrobce chytrých telefonů poté, co 27. října ohlásil své čtvrtletní výsledky. Akcie společnosti vystřelily od tohoto data nahoru o 7,4 % a překonaly tak 2,2% nárůst indexu Standard & Poor's 500 za stejné období.

Další pozitivní zprávou pro Apple je fakt, že jeho akci se obchodují nad jeho 200denním klouzavým průměrem. 200denní klouzavý průměr měří průměrnou cenu titulu za posledních 200 obchodních dní. Pokud akcie vystoupají nad tuto úroveň, obchodníci to vyhodnotí jako pozitivní znamení. 200 denní klouzavý průměr Apple je 121,85 USD. Opatření Federálního rezervního systému držící nízkou úrokovou míru činí telefony v ceně 650 USD pro mnoho lidí dostupnými.

Analytici, kteří očekávali růst akcií společnosti věří, že jejich růstový potenciál se ještě nevyčerpal. Analytici odhadují, že hodnota titulu vyšplhá v příštích 18 měsících na 149,42 USD na akcii, což by byl 21% pohyb vzhůru. Wall Street odhaduje v tomto čtvrtletí vyplacení dividendy ve výši 3,26 USD na akcii, která by tak byla vyšší o 6,5 % za stejné období minulého roku.

Ačkoli je korekce u konce, neznamená to ještě zahájení dostihů o akcie Apple, říkají někteří.

Abhey Lamba, analytik finanční skupiny Mizuho, který předpověděl poslední vývoj titulu, zdůraznil, že upadající růst prodeje telefonů bude nadále ztěžovat výkon akcií společnosti. Lamba hodnotí titul jako „hold“ a tvrdí, že jeho hodnota se bude za dvanáct měsíců pohybovat na úrovni 125 USD, což nepředstavuje výrazný růst oproti současnému stavu.

Zdroj:USA Today

Podobná témata
investice, hospodářské výsledky, chytré telefony, apple, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Hospodářské výsledky Philips nenaplnily očekávání analytiků

Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy Kč).

CME: Očekáváme pokračující růst, možné zvýšení výhledu

CME zveřejní výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí 2016 zítra před otevřením trhu.

O2 CR: Očekávané výsledky za 3Q16

O2 CR zveřejní výsledky za 3Q16 zítra (25.10.). Analytici J&T očekávají pokles tržeb 1,2 % kvůli mobilním linkám, kde by se měl projevit efekt zlevnění roamingu.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.