Akcie na globálních trzích čekají potíže, obává se největší správce majetku na světě

02.06.2016 | 12:25 | wa pe | Diskuze

Společnost s největším objemem spravovaného majetku na světě, americká BlackRock právě snížila svůj globální rating pro akcie na „neutral.“

Foto: Rob Hurson

Vedoucí investiční stratég v BlackRock, Richard Turnill, který spravuje více jak 4 biliony USD aktiv, se rozhodl po setkání s významnými investory společnosti snížit svůj výhled světových akciových trhů. Mezi hlavními důvody figuruje především pravděpodobnost dalšího zvyšování úrokových sazeb FEDu, stejně jako stále hrozící riziko brexitu, celkové zpomalování globální ekonomiky a uprchlická krize.

Kromě těchto spíše externích faktorů se Turnill věnoval i situaci na samotném akciovém trhu v USA. Z pohledu na dlouhodobou historickou valuaci akcií v USA je jejich dnešní cena na přibližně 70. percentilu, což znamená, že pouze 30 % veškeré doby byly akcie dražší nežli dnes. V kombinaci s výše zmíněnými externími riziky to může mít podle investičního stratéga za následek vysokou volatilitu akciového trhu. 

Že je cosi shnilého na akciovém trhu americkém nedávno naznačili i analytici investiční banky Goldman Sachs a na všeobecně krátké pozice největších investorů v USA nedávno upozornil také český investiční guru Tomáš Michálek

Turnill dále uvedl, že za současné situace změní svůj výhled na akcie za podmínky, že se významně zvednou korporátní zisky. Klíčovou podle něho bude v příštích měsících míra inflace a to zdali se vlády uchýlí spíše k fiskálním stimulům nežli dalšímu snižování úrokových sazeb. 

 zdroj: BlackRock

 

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
ecb, fed, čína, hedge fondy, blackrock, úrokové sazby, světová ekonomika, goldman sachs, uprchlická krize, brexit

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Problémová italská banka Monte Paschi na burze silně roste. Vedení společnosti připravuje nový byznys plán.

Banca Monte dei Paschi di Siena SpA během obchodování v Miláně rostla v důsledku nadějí spojených s představením nového byznys plánu generálním ředitelem společnosti. Marco Morelli má představit nový byznys plán, který se má stát klíčem pro záchranu společnosti.

Dopady brexitu: Microsoft zdraží své produkty britským spotřebitelům

Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl zvýšit ceny softwaru a služeb pro britské podniky až o 22 procent.Čti více

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.