Akcie na globálních trzích čekají potíže, obává se největší správce majetku na světě

02.06.2016 12:25 | wa pe | Diskuze

Společnost s největším objemem spravovaného majetku na světě, americká BlackRock právě snížila svůj globální rating pro akcie na „neutral.“

Foto: Rob Hurson

Vedoucí investiční stratég v BlackRock, Richard Turnill, který spravuje více jak 4 biliony USD aktiv, se rozhodl po setkání s významnými investory společnosti snížit svůj výhled světových akciových trhů. Mezi hlavními důvody figuruje především pravděpodobnost dalšího zvyšování úrokových sazeb FEDu, stejně jako stále hrozící riziko brexitu, celkové zpomalování globální ekonomiky a uprchlická krize.

Kromě těchto spíše externích faktorů se Turnill věnoval i situaci na samotném akciovém trhu v USA. Z pohledu na dlouhodobou historickou valuaci akcií v USA je jejich dnešní cena na přibližně 70. percentilu, což znamená, že pouze 30 % veškeré doby byly akcie dražší nežli dnes. V kombinaci s výše zmíněnými externími riziky to může mít podle investičního stratéga za následek vysokou volatilitu akciového trhu. 

Že je cosi shnilého na akciovém trhu americkém nedávno naznačili i analytici investiční banky Goldman Sachs a na všeobecně krátké pozice největších investorů v USA nedávno upozornil také český investiční guru Tomáš Michálek

Turnill dále uvedl, že za současné situace změní svůj výhled na akcie za podmínky, že se významně zvednou korporátní zisky. Klíčovou podle něho bude v příštích měsících míra inflace a to zdali se vlády uchýlí spíše k fiskálním stimulům nežli dalšímu snižování úrokových sazeb. 

 zdroj: BlackRock

 

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
ecb, fed, čína, hedge fondy, blackrock, úrokové sazby, světová ekonomika, goldman sachs, uprchlická krize, brexit

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal 0,1 procenta. Index S&P 500 však klesl o procento

Americké akcie včera uzavřely bez větších změn, zpráva o listopadovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech neměla na obchodování výraznější vliv.

Analytici Macquarie vidí vyhlídky automobilového průmyslu nadějně. Doporučují akcie BMW a Renault

Analytik Christian Breitsprecher ve své dnešní výzkumné zprávě k perspektivám automobilového průmyslu doporučil investorům akcie automobilek se silnou pozicí na trhu v USA a Číně.Čti více

Optimismus ohledně dohody OPEC dále přetrvává. Cena ropy posiluje nad úroveň 55 USD za barel

Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu a severomořský Brent se poprvé od loňského července dostal nad 55 dolarů za barel.

Týdenní výhled 5.- 9. prosince; V Británii jednání o Článku 50 a tři politická zasedání

Minulý týden jsme zažili na trhu důležité momenty s vysokou volatilitou a vysokým rizikem u některých instrumentů. Ve středu OPEC – Rusko dosáhli dohody ke snížení produkce ropy poprvé po osmi letech, čímž zvedli hodnotu WTI a Brent Crude ropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.