Akcie společnosti Intrexon dnes výrazně posilují. Její geneticky upravení komáři by měli pomoci potlačit virus zika na Floridě

03.08.2016 19:41 | wa pe | Diskuze

Dceřiná společnost Intrexonu, Oxitec se sídlem ve Velké Británii je podle posledních zpráv blízko udělení povolení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA (FDA) ve věci použití speciálních geneticky upravených komárů v boji proti viru zika na Floridě.

 

Představitelé státu Florida podle zástupců společnosti vyzvali k provedení studie přímo na místě, která by měla prokázat účinnost modifikovaných sterilních komárů Aedes ve snaze snížit populaci komárů přenášejících virus zika, žlutou zimnici, horečku dengue a další onemocnění. Předcházející pokusy provedené v Brazílii, Panamě a na Kajmanských ostrovech byly schopny snížit populaci komárů Aedes Aegypti o více jak 90 %. V současnosti registrují úřady na Floridě 15 případů nakažených virem zika.

Více se o geneticky modifikovaných komárech společnosti Oxitec dočtete v našem dřívějším článku zde.

Zdroj:SA, Redakce

Podobná témata
florida, virus zika, intrexon, akcie, věda a výzkum, oxitec

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.