Akcie společnosti Intrexon dnes výrazně posilují. Její geneticky upravení komáři by měli pomoci potlačit virus zika na Floridě

03.08.2016 19:41 | wa pe | Diskuze

Dceřiná společnost Intrexonu, Oxitec se sídlem ve Velké Británii je podle posledních zpráv blízko udělení povolení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA (FDA) ve věci použití speciálních geneticky upravených komárů v boji proti viru zika na Floridě.

 

Představitelé státu Florida podle zástupců společnosti vyzvali k provedení studie přímo na místě, která by měla prokázat účinnost modifikovaných sterilních komárů Aedes ve snaze snížit populaci komárů přenášejících virus zika, žlutou zimnici, horečku dengue a další onemocnění. Předcházející pokusy provedené v Brazílii, Panamě a na Kajmanských ostrovech byly schopny snížit populaci komárů Aedes Aegypti o více jak 90 %. V současnosti registrují úřady na Floridě 15 případů nakažených virem zika.

Více se o geneticky modifikovaných komárech společnosti Oxitec dočtete v našem dřívějším článku zde.

Zdroj:SA, Redakce

Podobná témata
florida, virus zika, intrexon, akcie, věda a výzkum, oxitec

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Dnešní zasedání ECB mělo za následek oslabení eura

Evropská měna smazala počáteční zisky a k americkému dolaru klesá o více než jedno procento.

Cena ropy dnes zamířila vzhůru. Pozornost investorů se opět zaměřuje na OPEC

Ceny ropy na světových trzích dnes po dvou dnech sestupu ze 17měsíčních maxim mírně oživily.

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.