Akcie společnosti vyrábějící alkohol vyletěly za uplynulých pět let o 750 % nahoru a je zde šance, že v tomto růstu budou nadále pokračovat

20.09.2016 | 10:45 | Ne Ro | Diskuze
Foto: Public Domain

Analytici z Morgan Stanley se nechali slyšet, že společnost Constellation Brands, Inc. patří mezi nejvíce nedoceněné společnosti v rámci tohoto odvětví.

Constellation Brands je mateřskou společností značek jako Corona Extra, Modelo Especial či Svedka Vodka. Její akcie za posledních pět let zaznamenaly obří nárůst o 750 %. Podle analytiků z Wall Street růst společnosti však teprve začal. Největší příležitost pro Constellation Brands přitom představují byznysy produkující víno a pivo. Společnost před nedávnem koupila dvě značky vín - The Prisoner a Meiomi - za celkem 600 miliónů USD. Mimoto, provedla zeštíhlení výdajů v rámci svého pivovarského byznysu, následkem čehož se navýšila zisková marže.

Pivo značky Corona představuje páté nejprodávanější pivo v Americe. Je to s podivem, uvážíme-li skutečnost, že v hodnocení chuti piv různých značek vychází Corona s hodnocením "strašné". Vzdor tomu se toto pivo stalo tak populárním, že loni dokonce patřilo následkem velké poptávky po něm k nedostatkovému zboží.  Zástupci Constellation Brands se pro The Wall Street Journal vyjádřili, že společnost utratila 1,5 miliardy USD na rozšíření svého hlavního pivovaru na mexické hranici. Constellation Brands se také snaží otevřít nový závod v Kalifornii, od čehož si slibuje zdvojnásobení produkce v roce 2018.

Popularita piva značky Corona je o to víc zarážející, protože toto pivo bývá kritizováno pro jeho odpornou chuť. Celých 3200 hodnocení tohoto piva na RateBeer.com staví pivo Corona na škále do 10 na mizerných 1,69. Také Beer Advocate dává Coroně bídné ohodnocení 55 ze 100 a chuť tohoto piva popisuje následovně: "vyčpělé sírné aroma, nasmrádlé a s chutí povařené zeleniny. Úspěch Corony o to víc překvapuje právě v době, kdy tradiční značky piva jako Budweiser čelí klesajícím prodejům. Jak to tedy Corona dokázala stát se takto populární? Chutí to bude sotva. Poděkovat za tento úspěch může zdařilému marketingu. Společnost Constellation Beverages totiž během posledních let vedla velmi agresivní marketingovou kampaň, v rámci níž se zvláště zaměřila na lidi kupující plážové pivo během zimních měsíců s řadou reklam okolo fotbalových koučů či dne díkůvzdání.

 

Zdroj:money.cnn, redakce

Podobná témata
pivo, akcie, pivovary, constellation brands inc, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.