Akcie Whole Foods jsou k nakousnutí

26.09.2016 | 11:55 | Ne Ro | Diskuze

Whole Foods Market Inc. (WFM) provozuje v rámci USA 432 obchodů s biopotravinami plus několik dalších v Kanadě a ve Velké Británii.  Je tady čas akcie koupit?

Foto: Open Grid Scheduler

Věci, kterých jsme se obávali, že nastanou, již nastaly: zesilující konkurenční tlaky v sektoru s biopotravinami, zpomalující se růst tržeb a snižování cen. Tyto faktory se jak vidno také již podepsaly na poklesu ceny akcií. A navíc, tato společnost z texaského Austinu provádí úpravy, které by mohly překvapit i skeptiky na Wall Street. Pouze šest analytiků  z pětadvaceti, kteří akcie společnosti pokryli, má rating nastaven na "Buy", což může být signálem pro investory, kteří chtějí nakupovat, když ostatní danou akcii nenakupují či prodávají.

Současná hodnota Whole Foods je sedminásobkem hodnoty podniku (EV) vůči zisku před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA), jinými slovy, hodnota je nejnižší od finanční krize v roce 2008 a více v souladu s konkurenty, než v minulosti. Stačí málo a akcie by mohly opět nabrat kurz vzhůru. Trpělivý investor by mohl očekávat výnos až 40 % během následujících dvou let, jakmile nápravná opatření společnosti začnou přinášet své ovoce. Současné ohodnocení Whole Foods má dnes mnohem více společného se společností Kroger, než by se na první pohled mohlo zdát. Dříve se akcie obchodovaly za šestnáctinásobek vůči Ebitda.

Je možné, že se společnosti Whole Foods povede, aby v budoucnosti uvažovaný poměr EV/Ebitda narostl až na desetinásobek nebo 40 USD na akcii. Šestinásobek poměru EV/Ebitda nebo 25 USD na akcii by mohl naopak představovat cenu pro vstup, která by mohla přilákat investory (Apollo zaplatil sedminásobek EV/Ebitda za Fresh Market). 25USD za akcii je slušná cena, nadruhou stranu na úrovni přibližně 28 USD je velmi silná technická podpora, která by měla poklesu bránit. Pokud tato bude tato hladina prolomena, pak je oněch 25 USD zcela reálných.

Páteční uzavírací cena akcií byla 28.52 USD, což je o 50 % méně, než maximum, jehož akcie dosáhly 18. února loňského roku.

Zdroj:Barron's, Redakce

Podobná témata
investování, kroger, akcie, the fresh market, obchodovaní s akciema, whole foods market

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.