Akciový výhled KB: Evropské akcie mají velký prostor k zotavení

22.06.2016 | 05:40 | fa ra | Diskuze

Po nepříznivém začátku letošního roku a obnoveném růstu na konci března druhý kvartál nepřinesl jasný trend. Výsledková sezóna za první čtvrtletí byla spíše zklamáním a rostoucí očekávání na utahování měnové politiky Fedem akciím ve výraznějším růstu bránila. Nicméně americké údaje z trhu práce a vyšší volatilita v souvislosti s čínskou ekonomikou tato očekávání pohřbila.

Foto: Web4Trader

Nejistota před britským referendem akciím rovněž nepomohla, a tak globální akciový index MSCI World se nyní pohybuje na úrovních poblíž březnového závěrečného kurzu.

Index PX pražské burzy zaostává za většinou hlavních i regionálních indexů, když ve druhém kvartále dále rozšířil svoje ztráty. Maďarský BUX je prozatím nejúspěšnější v reginou střední a východní Evropy.

Index PX stlačily dolů hlavně finanční tituly. Největším letošním poraženým na BCPP je zatím Vienna Insurance Group kvůli varování o horším zisku a nečekaném snížení dividendy.

Trojici bankovních titulů obchodovaných na pražském parketu v květnu doplnily akcie ústavu Moneta Money Bank. Od primární nabídky vzrostla její cena o 6,5 %. 20. června se pak staly akcie součástí indexu PX. Naproti tomu v ten samý den byla z indexu vyřazena společnost NWR poté, co 5. května bylo pozastaveno obchodování s jejími akciemi. 20. června jsme pak ukončili aktivní pokrývání tohoto titulu.

Vítězem nekompletního druhého kvartálu se stala likérka Stock Spirits. Její akcie vzrostly o téměř 10 %. Zhruba 9% zisk si odnáší textilka Pegas, ostatní společnosti včetně ČEZ končí kvartál v kladné nule.

Société Générale snížila váhu globálních akcií v portfoliu z 50 % na 45 %. Hlavním důvodem byl cíl snížit míru rizika v portfoliu.

Po nedávných poklesech mají evropské akciové indexy zajímavý potenciál růstu k cílovým cenám SG. V letošním třetím čtvrtletí očekáváme zlepšenou výkonnost akcií díky vyššímu inflačnímu výhledu a lepšímu ekonomickému vývoji v eurozóně. Krátkodobým impulzem pro evropské burzy by mohl být i výsledek britského referenda.

Ze sektorového pohledu patří mezi preferovaná evropská odvětví finanční firmy, automobilky a intergrované ropné společnosti. Mezi nejméně preferovanými sektory jsou naopak síťová odvětví a telekomunikace.

Pražská burza by mohla v ročním horizontu dosáhnout dvouciferného růstu. Mezi nejatraktivnější tituly na domácím akciovém trhu řadíme akcie finančních firem. Z ostatních akcií, které pokrýváme, doporučujeme nakupovat čtyři tituly, z nichž mají momentálně největší růstový potenciál vzhledem k naší cílové ceně akcie O2.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, index px, pražská burza, brexit

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.