Akciový výhled. Růsty narazily na bariéry

02.08.2016 | 08:57 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Obchodování v Evropě začalo nový týden a měsíc současně červenou nulou. Indexy po výrazných červencových růstech narazily na technické rezistence. Stejně tak pražská burza na indexu PX zastavila svoje růsty již v předchozích dnech v území 890-895 bodů.

Růsty narazily na bariéry, ale na druhou stranu zatím není jasné, jakou formou proběhne korekce. Zdali v čase (překoupenost se upraví bez výraznějšího poklesu) nebo i v ceně (např. -5% propad indexů). Každopádně pohyb směrem na jih je již vidět hlavně na cenách ropy, jež dokonce atakují úroveň 40 USD.  To pochopitelně nepomáhá komoditnímu sektoru. Ztráty si včera připisovaly také evropské bankovní tituly, v čele ztrát stály tituly, které v zátěžových testech dopadly špatně.

V našem regionu se to týkalo např. Raiffeisen, Unicredit, ale také Societe Generale. Akcie Erste v rámci sentimentu propadly pod 630 Kč. První úroveň odpory lze nyní u Erste hledat poblíž 620 Kč. KB si vedla překvapivě dobře s obchody na 980 Kč. Společnost zítra reportuje výsledky hospodaření za 2Q. Ty včera po zavření trhů již reportovala Kofola. Vyznívají nepřesvědčivě - nedařilo se jí především v Polsku. ČEZ poté co pravděpodobně vytvořil svůj krátkodobý vrchol nad 470 Kč, neudržel 450 Kč. Technicky další důležité území pro akcie ČEZ je nad 440 Kč.

Zdroj:Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.

Podobná témata
index px, pražská burza, erste bank, čez

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, plánuje vstup na burzu

Podle denního tisku plánuje společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, vstup na burzu. Sonnen vyrábí baterie na skladování elektřiny. ČEZ v ní koupil podíl v létě 2015 za nižší stovky milionů. Nečekáme vliv na obchodování s akciemi ČEZu.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.