Akciový výhled. Růsty narazily na bariéry

02.08.2016 08:57 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Obchodování v Evropě začalo nový týden a měsíc současně červenou nulou. Indexy po výrazných červencových růstech narazily na technické rezistence. Stejně tak pražská burza na indexu PX zastavila svoje růsty již v předchozích dnech v území 890-895 bodů.

Růsty narazily na bariéry, ale na druhou stranu zatím není jasné, jakou formou proběhne korekce. Zdali v čase (překoupenost se upraví bez výraznějšího poklesu) nebo i v ceně (např. -5% propad indexů). Každopádně pohyb směrem na jih je již vidět hlavně na cenách ropy, jež dokonce atakují úroveň 40 USD.  To pochopitelně nepomáhá komoditnímu sektoru. Ztráty si včera připisovaly také evropské bankovní tituly, v čele ztrát stály tituly, které v zátěžových testech dopadly špatně.

V našem regionu se to týkalo např. Raiffeisen, Unicredit, ale také Societe Generale. Akcie Erste v rámci sentimentu propadly pod 630 Kč. První úroveň odpory lze nyní u Erste hledat poblíž 620 Kč. KB si vedla překvapivě dobře s obchody na 980 Kč. Společnost zítra reportuje výsledky hospodaření za 2Q. Ty včera po zavření trhů již reportovala Kofola. Vyznívají nepřesvědčivě - nedařilo se jí především v Polsku. ČEZ poté co pravděpodobně vytvořil svůj krátkodobý vrchol nad 470 Kč, neudržel 450 Kč. Technicky další důležité území pro akcie ČEZ je nad 440 Kč.

Zdroj:Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.

Podobná témata
index px, pražská burza, erste bank, čez

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

ČEZ prodal Slovnaftu podíl v teplárně zásobující bratislavskou rafinerii

Energetická skupina ČEZ včera oznámila, že prodala Slovnaftu svůj podíl ve společnosti CM European Power Slovakia. Část vlastnila skrze CM European Power International, společný podnik s maďarským MOLem.

Ilustrační foto

Příští týden na akciových trzích: Změna v indexu MSCI, makroekonomické události v USA, víkendové referendum v Itálii

Příští týden bude dle názoru analytiků J&T rušno do středy, kdy končí listopad a dojde k rebalancování některých indexů (např. MSCI).

Ilustrační foto

Energetická společnost ČEZ podala žalobu na firmu Škoda JS o náhradu škody 611 milionů

Energetická společnost ČEZ podala žalobu na firmu Škoda JS o náhradu škody 611 milionů korun kvůli chybným kontrolám potrubí v jaderné elektrárně Dukovany. Částka nemusí být konečná.Čti více

Optimismus ohledně dohody OPEC dále přetrvává. Cena ropy posiluje nad úroveň 55 USD za barel

Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu a severomořský Brent se poprvé od loňského července dostal nad 55 dolarů za barel.

Týdenní výhled 5.- 9. prosince; V Británii jednání o Článku 50 a tři politická zasedání

Minulý týden jsme zažili na trhu důležité momenty s vysokou volatilitou a vysokým rizikem u některých instrumentů. Ve středu OPEC – Rusko dosáhli dohody ke snížení produkce ropy poprvé po osmi letech, čímž zvedli hodnotu WTI a Brent Crude ropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.