Alibaba chce být do dvaceti let pátým největším ekonomickým subjektem na světě. Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Alibaba

16.06.2016 | 09:40 | wa pe | Diskuze

Analytici výzkumné společnosti MKM Partners se blíže zaměřili na akcie čínského internetového prodejce Alibaba Group Holding. Chcete vědět proč koupit právě akcie BABA?

Foto: leighklotz

 

MKM Partners zopakovali své investiční doporučení pro akcie BABA „Buy“ s cílovou cenou 95 USD za akcii.

Rob Sanderson z MKM Partners očekává, že společnost zlepší svou transparentnost směrem k akcionářům prostřednictvím detailnějších hospodářských výsledků. Alibaba také poprvé od svého IPO v roce 2014 zveřejnila svůj celoroční výhled, který navíc pozitivně překonal očekávání trhů. Nedávné obavy z růstu tržeb se tak nepotvrdily, stejně jako ztráta tržního podílu ve prospěch konkurence ze strany Baidu a JD.com. K dalšímu růstu by Alibaba měly pomoci také její nedávné akvizice čínské služby streamovaného videa YouKu a internetového prodejce Lazada.

O tom, že vedení společnosti má, co se růstu společnosti nemalé ambice, svědčí i jeho cíl stát se do dvaceti let pátým největším ekonomickým subjektem na světě, včetně celých států, a dosáhnout tak velikosti Apple a Google dohromady. Vzhledem k raketovému růstu společnosti v posledních letech pod vedením jejího zakladatele Jacka Ma, by to nemusel být zcela nerealistický cíl, domnívá se Sanderson. 

Pro Jacka Ma a zbytek managementu budou podle MKM Partners v dlouhodobém výhledu klíčovým motorem růstu sektory online komerce, logistika, zprostředkování plateb, finance a konečně cloudové a datové služby.

 

 

Zdroj:bnzg, redakce

Podobná témata
jd.com, big data, jack ma, alibaba group holding ltd, baidu inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Společnost provozující platební systém pro čínského giganta Alibaba se chystá nabídnout své akcie v rámci IPO

Přidružená společnost čínského online prodejce Alibaba (NYSE:BABA), Ant Financial provozující platební službu Alipay se přiblížila svému IPO, informovala dnes televize CNBC.

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Tesla Motors, Mylan, Twitter, Facebook a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Čínský provozovatel datových center, GDS Holdings nabídne své akcie v rámci IPO

GDS Holdings oznámila Komisi pro cenné papíry v USA, že nabídne své akcie v rámci primární veřejné nabídky.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.