Allianz bude investovat 500 mil. USD do portfoliového programu Managed Co-Lending Portfolio Program společnosti IFC, který financuje i portfolio společnosti ThomasLloyd

06.10.2016 | 10:05 | Redakce Web4Trader | Diskuze
Foto: Web4Trader

ThomasLloyd CTI Asia Holdings Pte Ltd, 100% dceřiná společnost společnosti ThomasLloyd SICAV-SIF-Cleantech Infrastructure Fund, a Mezinárodní finanční korporace (International Finance Corporation, IFC), člen skupiny Světové banky, nedávno podepsaly s podporou kanadské vlády, Fondu na podporu čistých technologií (Clean Technology Fund, CTF) a firem Bronzeoak Philippines Inc a WBE (Hong Kong) International Green Energy Limited definitivní smlouvy o poskytnutí půjčky ve výši 161 milionů USD za účelem financování elektráren spalujících biomasu s výkonem 70 MW na filipínském ostrově Negros.

Tato investice společnosti IFC přesahující výrazně 50 % z celkových realizovaných nákladů aktuálního portfolia zaměřeného na využití biomasy a zahrnujícího tři projekty představuje významný přínos k urychlení oběhu investic a tím i výstavby diverzifikace, minimalizace rizik a trvalého posílení výnosnosti infrastrukturního portfolia společnosti ThomasLloyd. Hlavní část společností IFC poskytnutých prostředků se přitom vygeneruje z portfoliového programu nazvaného Managed Co-Lending Portfolio Program (MCPP), což je nová platforma pro poskytování konsorciálních úvěrů, která institucionálním (podnikovým) investorům otevírá možnost pasivní účasti v budoucím portfoliu společnosti IFC na půjčkách prvního pořadí.

Dne 5. října 2016 podepsaly společnosti Allianz Global Investors a IFC v rámci portfoliového programu MCPP dohodu o spolupráci. Během této spolupráce poskytne společnost Allianz 500 mil. USD na investice do infrastrukturních projektů v nově industrializovaných zemích. Protislužbou společnosti IFC bude její angažovanost v těchto projektech v hodnotě ve stejné výši. Allianz bude společně s IFC investovat do příslušného portfolia půjček, které vygeneruje společnost IFC pro infrastrukturní projekty v nově industrializovaných zemích a které bude splňovat konkrétní 2 kvalitativní předpoklady programu MCPP. Mezi projekty MCPP patří také aktuální portfolio společnosti ThomasLloyd, které zahrnuje elektrárny spalující biomasu San Carlos BioPower Inc, South Negros BioPower Inc a North Negros BioPower Inc. Andreas Gruber, vedoucí investic skupiny Allianz Group, o podpisu dohody říká v tiskovém prohlášení:

„Tato spolupráce podtrhuje, jakým způsobem my u Allianz generujeme pro naše klienty přidanou hodnotu. Spojujeme nové investiční myšlenky, inovativní realizace a moderní řízení rizik. Společně s IFC vybudujeme spolehlivý investiční nástroj, který bude co nejlépe vyhovovat cílům všech zúčastněných stran.“ Oliver Bäte, generální ředitel Allianz SE, ve výše uvedeném tiskovém prohlášení dodává: „Chceme zajistit, abychom investovali se ziskem a udržitelným způsobem. Chceme vytvářet trvalé hodnoty tím, že začleníme udržitelnost do našeho klíčového obchodu. Naše partnerství s IFC a naše společné investice do infrastruktury jsou vynikajícím příkladem toho, jak Allianz využívá odbornosti v investicích s cílem podpořit ekonomický vývoj v nově industrializovaných zemích a zároveň umožňuje našim klientům atraktivní investice.“

„Moderní infrastruktura je základní podmínkou ekonomického růstu a trvalého blahobytu,“ říká generální ředitel IFC Philippe Le Houerou ve zmiňované tiskové zprávě. „V této oblasti existuje velká investiční mezera – biliony dolarů, jichž se každý rok nedostává jen v samotných nově industrializovaných zemích. MCPP Infrastructure znamená průlom při hledání rozsáhlých řešení financování pro výzvy z nově industrializovaných zemí. Je to důležitý základní prvek v globálních snahách navýšit investice do infrastruktury z miliard na biliony.“

Z pohledu skupiny ThomasLloyd Group ozřejmuje vstup společnosti Allianz jednak větší atraktivitu třídy investic coby celku, ale i to, že téma infrastruktury v nově industrializovaných zemích mezitím dorazilo i do Evropy. Investice společnosti Allianz jsou dalším dokladem toho, že celosvětově působící koncerny výrazně zintenzivnily svoji angažovanost v tržním sektoru udržitelných investic. Navíc se domníváme, že tato dohoda vyšle jasný signál dalším investorům a že se díky tomu bude u budoucích investičních rozhodnutí mnohem více přihlížet jak ke třídě investic, tak i k investiční filozofii v sociální oblasti.

 

O IFC

IFC, člen skupiny Světové banky, je největší mezinárodní rozvojovou institucí, která klade důraz na soukromý sektor v nově industrializovaných zemích. IFC spolupracuje po celém světě s více než 2000 firem a své 60leté zkušenosti využívá k vytváření příležitostí všude tam, kde jich je nejvíc zapotřebí. V účetním roce 2016 vzrostly dlouhodobé investice IFC do zemí usilujících o rozvoj na téměř 19 mld. USD. IFC přitom používá svůj kapitál, své know how a svůj vliv cíleně za účelem pomoci soukromému sektoru při globálních snahách odstranit extrémní chudobu a za účelem podpory vzájemné prosperity. Více informací najdete na: www.ifc.org.

 

O skupině Allianz

Allianz je společně se svými klienty a obchodními partnery jednou z nejsilnějších finančních společností. Více než 85 milionů soukromých osob i firem pojištěných u Allianz klade důraz na vědění, globální dosažitelnost, sílu kapitálu a solidaritu společnosti Allianz s cílem využívat finančních příležitostí, zamezit rizikům a zajistit se. V roce 2015 nahospodařilo cca 142 000 zaměstnanců z více než 70 zemí celkový obrat ve výši 125,2 miliard eur a dosáhlo operativního výsledku ve výši 10,7 miliard eur. Plnění poskytnutá klientům dosáhla celkové sumy 107,4 miliard eur. Více informací najdete na: www.allianz.com 3

 

O Allianz Global Investors

Allianz Global Investors je široce sestavená aktivní investiční manažerská společnost se spolehlivým mateřským koncernem a kulturou rizikového managementu. S 25 pracovišti v 18 zemích nabízejí globální působnost v oblasti investic a rozsáhlé odborné znalosti Research. Spravují majetek v hodnotě přesahující 469 mld. eur aktiv pod správou pro soukromé investory, rodinné kanceláře a institucionální investory a zaměstnávají více než 500 investičních specialistů. Infrastructure Debt-Team společnosti AllianzGI pod vedením pana Clause Fintzena se soustředí na přednostní a stabilní financování v oblasti základní infrastruktury. Tým spravuje v současné době investice ve výši 8 mld. eur. Více informací najdete na: www.allianzglobalinvestors.de

 

O Kanadském programu pro změnu klimatu IFC

Kanadský program pro změnu klimatu IFC podporuje prostřednictvím soukromého sektoru financování projektů využívajících čisté energie. Financování probíhá formou počátečního rychlého poskytnutí úvěru kanadskou vládou s cílem urychlit investice do obnovitelných, nízkouhlíkových technologií. Kanadská vláda tak v období 2015 až 2020 poskytne 2,65 mld. USD na to, aby usnadnila zemím usilujícím o rozvoj přechod na nízkouhlíkové hospodářství a jejich adaptaci na následky změn klimatu. Více informací najdete na: www.climatechange.gc.ca/finance.

O Clean Technology Fund

Clean Technology Fund (Fond za čisté technologie), finanční nástroj zastřešený Klimatizačním investičním fondem (CIF), motivuje rozvojové a nově industrializované země k tomu, aby výrazněji demonstrovaly, používaly a přenášely technologie s dlouhodobě vysokým potenciálem úspor u emisí skleníkových plynů. Klimatizační investiční fondy jsou jedinečné finanční prostředky sloužící k podpoře rozvoje nízkouhlíkových technologií nezatěžujících klima. Více informací najdete na: www-cif.climateinvestmentfunds.org

 

Zdroj:Thomas Lloyd

Podobná témata
allianz, obnovitelné zdroje energie, světová banka, thomas lloyd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Na akciích stále klid… zatím

Srpnové dny přinesly poměrně poklidné obchodování na většině akciových trzích, alespoň pokud to porovnáme s předcházejícími částmi roku 2016. 

ČEZ: Spor o dotace na obnovitelné zdroje

Podle policie měl ČEZ poškodit stát o 606 mil. Kč za neoprávněné dotace na obnovitelné zdroje. ČEZ pochybení odmítá. 

Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz se ve druhém čtvrtletí propadl téměř o polovinu

Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz se ve druhém čtvrtletí propadl téměř o polovinu na 1,1 miliardy eur (zhruba 30 miliard Kč). Výsledky německého podniku zasáhly vyšší nároky na krytí škod, prodej aktivit v Jižní Koreji a slabší výkony v investiční činnosti.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.