Allianz se chystá reformovat své aktivity a expanduje na čínský trh

25.11.2015 21:09 | wa pe | Diskuze

Allianz (ALVG.DE) včera zveřejnila plány na reorganizaci svých aktivit, která by jí měla pomoci překonat pro sektor obtížné období, navýšit tržby, profit a přilákat nové zákazníky.

 Ilustrační foto, Public Domain

Stejně jako ostatní pojišťovny i Allianz bojuje se snižující se návratností investic, přísnější regulací a složitými podmínkami na pojišťovacím trhu. V návaznosti na to sáhl výkonný ředitel Oliver Baete k rázným opatřením.

Jeho plán na zlepšení kondice a stability největší evropské pojišťovny počítá do roku 2018 se zvýšením produktivity v hodnotě 1 miliardy EUR, které by následně byly použity k investicím.

Analytici společnosti Bernstein jsou toho názoru, že plán na reinvestice úspor je zklamáním. Trhy podle nich očekávaly i opatření na příjmové straně. Bernstein hodnotí akciový titul Allianz jako „market-perform.“

CEO Oliver Baete prohlásil, že pojišťovna se bude v dalších letech snažit přilákat nové zákazníky. Počítá do roku 2018 s 5 miliony nových klientů, kteří by společnosti měli přinést asi 6,5 miliard EUR (6,92 miliardy USD).

Společný projekt online poskytovatele připojení, který Allianz právě rozjíždí v Číně společně s místním vyhledávačem Baidu a investiční firmou Hillhouse Capital si klade za cíl dohnat konkurenci na rozhodujícím asijském trhu, kde doposud společnost zaostávala. Úhrnná hodnota pojistného z online pojistek by měla kolem roku 2020 v Číně překročit částku 100 miliard EUR.

Allianz se chce i nadále opřít o trhy, kde již má silnou pozici a změnit obchodní strategii u svých nekonkurenceschopných aktivit, tak aby mohl být uvolněný kapitál dále použit pro podporu růstu jinde.

Baete, který se ujmul otěží společnosti v květnu, se doposud vyhýbal zájmu veřejnosti a v ústraní pracoval na plánu, jehož účelem je zvýšit tempo růstu, zisk a cenu za akcii.

Opatření ke zvýšení produktivity, které představil v úterý jsou zaměřeny na dosažení úrovně rentability vlastního kapitálu (ROE) ve výši 13 % v roce 2018. ROE za rok 2014 očištěná o nerealizované kapitálové zisky a ztráty na dluhopisech a dalších byla také 13 %.

Cílová hodnota ROE 13 % sice není zrovna působivá, měla by však na trhy působit uklidňujícím dojmem.

Zdroj:Reuters

Podobná témata
čína, allianz, pojištění, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více
Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Ilustrační foto

Americká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky

Předběžné HDP q/q USA (Advance GDP q/q): Aktuální hodnota je 2,9 %. Analytici očekávali 2,5 %. Minulá hodnota byla 1,4 %. 

Ilustrační foto

Ruská centrální banka ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny

Měnový výbor ruské centrální banky ponechal na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny, naznačil však, že by úroky mohl snížit v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.