Alternativní taxislužby Uber, Gett a Lyft přitahují investice největších světových automobilek

27.05.2016 06:04 | wa pe | Diskuze

Provozovateli internetové aplikace pro alternativní taxislužbu Uber roste konkurence. Automobilka Volkswagen se rozhodla investovat 300 milionů USD do jejího izraelského soka, firmy Gett.

Foto: Public Domain

 

Společně s tím jak roste oblíbenost alternativní taxislužby Uber, narůstá i odpor, který musí společnost překonávat u vlád i zaměstnaneckých odborů po celém světě. Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči. Ti je pak odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Uber či další podobná společnost Lyft jsou všechny součástí takzvané průmyslové revoluce 4.0 a sdílené ekonomiky, které díky pokročilým digitálním technologiím propojují  jednotlivé, do té doby nezávislé ekonomické jednotky či automatická zařízení.  Kromě odporu vlád  se Uber bude v budoucnu potýkat i s čím dál silnější konkurencí v podobě firmy Gett. Původně izraelská společnost je oblíbená především v Evropě, kde odteď bude mít silného strategického partnera, aktuálně největší automobilku na světě, koncern Volkswagen.

Gett se tak veze na vlně přízně, kterou velké automobilky ve snaze nezaspat nástup sdílené ekonomiky, podobným společnostem projevují. Japonský výrobce Toyota toto úterý oznámil  strategické partnerství s již zmíněnou společností Uber, zatímco General Motors vsadila 500 milionů USD v investicích vložených do konkurenční služby Lyft.

Gett je nyní aktivní asi v šedesáti světových metropolích a spolupracuje odhadem se 4 000 společnostmi, které dohromady tvoří 30 % jeho celkových příjmů. Firma se sídlem v Londýně se pyšní růstem 300 % v meziročním srovnání. Výkonný ředitel Gett, Shahar Waiser oznámil, že peníze koncernu Volkswagen použije na expanzi společnosti v Evropě a posílení pozice v New Yorku, což je jediné město v USA, kde je Gett v provozu.

 

 

Zdroj:money.cnn, redakce

Podobná témata
lyft, čtvrtá průmyslová revoluce, taxislužba, sdílená ekonomika, gett, uber technologies inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Volkswagen chce konkurovat Uberu, založil vlastní společnost Moia

Automobilka Volkswagen založila novou divizi, která má pod značkou Moia konkurovat společnostem typu Uber a nabídnout moderní způsoby přepravy jako je pronajímání aut, spolujízda nebo carsharing, tedy sdílení auta.

Ilustrační foto

MOL bude masivně investovat, zajímat se bude o doručování balíků i sdílení automobilů

Energetická skupina MOL chce v příštích pěti letech investovat zhruba sedm miliard dolarů (v přepočtu asi 180 miliard Kč), z toho pět miliard do existující výroby a zbytek do nové výroby, hlavně na plastové výrobky.

IPO Uber a Airbnb zřejmě nebude dříve než v roce 2018. Firmy peníze nepotřebují

Poskytovatel služby pro spolujízdu Uber nedávno prohrál spor s řidičem jezdícím pod jeho jménem v Londýně. Tento verdikt by mohl Uber donutit přestat s řidiči nakládat jako s nezávislými poskytovateli pracujícími na živnost.Čti více

Dnešní zasedání ECB mělo za následek oslabení eura

Evropská měna smazala počáteční zisky a k americkému dolaru klesá o více než jedno procento.

Cena ropy dnes zamířila vzhůru. Pozornost investorů se opět zaměřuje na OPEC

Ceny ropy na světových trzích dnes po dvou dnech sestupu ze 17měsíčních maxim mírně oživily.

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.