Alternativní taxislužby Uber, Gett a Lyft přitahují investice největších světových automobilek

27.05.2016 | 06:04 | wa pe | Diskuze

Provozovateli internetové aplikace pro alternativní taxislužbu Uber roste konkurence. Automobilka Volkswagen se rozhodla investovat 300 milionů USD do jejího izraelského soka, firmy Gett.

Foto: Public Domain

 

Společně s tím jak roste oblíbenost alternativní taxislužby Uber, narůstá i odpor, který musí společnost překonávat u vlád i zaměstnaneckých odborů po celém světě. Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči. Ti je pak odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Uber či další podobná společnost Lyft jsou všechny součástí takzvané průmyslové revoluce 4.0 a sdílené ekonomiky, které díky pokročilým digitálním technologiím propojují  jednotlivé, do té doby nezávislé ekonomické jednotky či automatická zařízení.  Kromě odporu vlád  se Uber bude v budoucnu potýkat i s čím dál silnější konkurencí v podobě firmy Gett. Původně izraelská společnost je oblíbená především v Evropě, kde odteď bude mít silného strategického partnera, aktuálně největší automobilku na světě, koncern Volkswagen.

Gett se tak veze na vlně přízně, kterou velké automobilky ve snaze nezaspat nástup sdílené ekonomiky, podobným společnostem projevují. Japonský výrobce Toyota toto úterý oznámil  strategické partnerství s již zmíněnou společností Uber, zatímco General Motors vsadila 500 milionů USD v investicích vložených do konkurenční služby Lyft.

Gett je nyní aktivní asi v šedesáti světových metropolích a spolupracuje odhadem se 4 000 společnostmi, které dohromady tvoří 30 % jeho celkových příjmů. Firma se sídlem v Londýně se pyšní růstem 300 % v meziročním srovnání. Výkonný ředitel Gett, Shahar Waiser oznámil, že peníze koncernu Volkswagen použije na expanzi společnosti v Evropě a posílení pozice v New Yorku, což je jediné město v USA, kde je Gett v provozu.

 

 

Zdroj:money.cnn, redakce

Podobná témata
lyft, čtvrtá průmyslová revoluce, taxislužba, sdílená ekonomika, gett, uber technologies inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jediný graf dokládá, jak Uber a Lyft ničí tradiční taxi

Ano, podle dat zveřejněných Bank of America Merrill Lynch je tomu tak.

Americká internetová společnost Google se chystá ve Spojených státech rozšířit svůj program pro sdílení vozidel

S odvoláním na nejmenovaný zdroj to napsal americký list The Wall Street Journal (WSJ). Google, který je součástí konglomerátu Alphabet, by tak vstoupil na silně rostoucí, avšak tvrdě konkurenční trh s takovou službou.

Společnost Uber Technologies Inc. by si měla s IPO raději pospíšit

Společnost Uber Technologies Inc. před nedávnem prodala svůj byznys v Číně za 1 miliardu USD a získala přibližně 20 % v konkurenční společnosti Didi Chuxing Technology Co. Tento krok byl široce uvítán jakožto krok vedoucí k první veřejné nabídce akcií společnosti.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.