Americká data maří zářijové zvýšení sazeb

14.09.2016 | 07:50 | Swissquote Ltd | Diskuze

Během posledních týdnů Fed opakuje svou průpovídku, že americká ekonomika stojí na pevných základech a možnost zpřísňování monetární politiky je silnější.

Foto: 401(K) 2012

Naneštěstí pro většinu jestřábích členů Fedu poslední várka hospodářských výsledků největší světové ekonomiky není vykreslena v příliš jasných barvách. Po krátkém oddechu v letních měsících (především červnu a červenci) ekonomické výsledky znovu negativně překvapují. Zajímavé je, že pracovní trh, který byl hlavním pilířem příběhu Fedu o hospodářském oživení, začal vysílat smíšené signály. To naznačuje, že pracovní trh prochází spíš obdobím stabilizace, než růstem. V srpnu vytvořila americká ekonomika 151 tisíc soukromých pracovních míst, nedosáhla očcekávaných 180 tisíc ani 275 tisíc z předešlého měsíce. Větší obavy budí skutečnost, že negativní trend se v posledních 12 měsících urychlil. V tomto období byl průměrný nárůst pracovních míst 204 tisíc, zatímco v posledních šesti měsících je to jen 175 tisíc - ve srovnání s 238 a 211 tisíci o rok dříve. Tento zvrat trendu jasně naznačuje, že Amerika má nejlepší dny za sebou.

Po solidním druhém čtvrtletí se zpracovatelský průmysl dostal v srpnu pod obnovený tlak, výrobní ISM nedosáhl hranice 50, s hodnotou 49,4 z 52,6 v červenci (oproti mediánu výhledu 52). Markit výrobní PMI zůstal stabilně na 52,0 (proti 52,1 předešlý měsíc).

Ještě před zveřejněním poslední várky neuspokojivých hospodářských výsledků jsme vyloučili zářijové zvýšení sazeb. Je zřejmé, že nyní není na pořadu dne. Na druhou stranu, prosinec je stále na stole, ale bude nutné zlepšení výsledků, jinak Fed nic nepodnikne.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
fed, ekonomika usa, úrokové sazby, eur/usd, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.Čti více

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.