Americké výsledky odsunuté do pozadí

12.07.2016 | 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Uprostřed zveřejnění neočekávaně dobrého červnového non farm payrolls (+287 tis. proti očekávaným 180 tis. a minulým 11 tis.) poklesl EUR/USD o 0,71% na 1,10, ale rychle se vrátil k 1,1050, protože tradeři si uvědomili, že posílení NFP je před hlasováním o brexitu omezené. Účastníci trhu věnovali americkým výsledkům od 23. června méně pozornosti.

Foto: 401(K) 2012

Zpráva ADP zveřejněná minulou středu neměla na greenback (USD) téměř žádný vliv, ačkoli překvapila zvýšením na +172 tis. Pracovních míst proti očekávaným 160 tis. a předešlým 168 tis. Stejně tak zveřejněnou zprávu o červnovém zasedání FOMC investoři z valné míry ignorovali, ale nikoli ze stejného důvodu. Tyto diskuse a rozhodnutí o úrokových sazbách probíhaly ještě před brexitem, takže neodrážejí názory Fedu od této události. Trh bude muset počkat na další zasedání FOMC, které se bude konat koncem července. Neproběhne ale tisková konference, zveřejní se jen vyhlášení.

Nicméně zpráva zveřejněná minulý týden nabízí některé náznaky, například že komise se zdráhala zahájit před hlasováním o brexitu zpřísňování a byla ochotna zadržet další údaje o pracovním trhu, zvlášť po slabé květnové zprávě o NFP, která nastínila chmurný obrázek pracovního trhu (38 tis. nových míst v soukromé sféře proti očekávaným 160 tis.).

Ačkoli poslední zpráva o pracovním trhu není povzbudivá, uvažování Fedu zřejmě neovlivní tak jako před hlasováním o brexitu. Trh je nyní zaměřený na tento příběh a stav americké ekonomiky odložil do pozadí. Podle posledních odhadů podle futures na fondy Fedu trh očekává zvýšení sazeb Fedu nejdříve koncem roku 2017. Myslíme si proto, že zveřejněné údaje o americké ekonomice budou mít na USD menší vliv ve srovnání se situací před brexitem.

Swissquote

 

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
eur/usd, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Cena ropy dnes dnes oslabovala. Pochybnosti o zmrazení produkce OPEC přetrvávají

Ceny ropy dnes klesají a dostaly se až pod 50 dolarů za barel. Investoři začínají být skeptičtí k tomu, že se ropnému kartelu OPEC podaří nakonec dohodnout na snížení těžby ropy.

Bayer hlásí za třetí čtvrtletí 19% nárůst čistého zisku

Německé farmaceutické a chemické společnosti Bayer vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 19 procent na 1,19 miliardy eur (32,2 miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.