Americké výsledky zůstávají ve středu zájmu

04.10.2016 | 07:44 | Swissquote Ltd | Diskuze

Je to už víc než dva týdny, co Federální rezervní systém rozhodl ponechat úrokové sazby nezměněné.

Foto: Federalreserve

Dolar není od té chvíle schopen zvrátit negativní momentum, protože účastníci trhu snižují pravděpodobnost zvýšení sazeb. Pravděpodobnost prosincového zvýšení, která se odvíjí od futures fondů Fedu, klesla pod 50%, trh zcela vyloučil listopadové zvýšení. Pozornost trhů, stejně jako pozornost Fedu, se soustředí na ekonomické výsledky, aby odhadly pravděpodobnost zvýšení před koncem roku.

Minulý týden byl z pohledu hospodářských dat rušný. Předběžný PMI služeb a složený PMI vypadaly mírně povzbudivě, ale není to nic, co by budilo nadšení. Předběžný PMI služeb Markit na září stoupl z 51předešlý měsíc na 51,9, což je mírně nad očekáváním trhu 51,2. Předběžný složený PMI poskočil z 51,5 na 52. Ve čtvrtek byly zveřejněny údaje o růstu, třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí se dostal mírněe nad medián výhledu 1,3%. Na druhou stranu osobní spotřeba byla upravena meziměsíčně o něco níž na 4,3% (sezónně upravený roční průměr) ve srovnání s předcházejícím odhadem 4,4%. Americký růst táhne spotřeba, tempo udává především osobní spotřeba a spotřeba domácností.

A nakonec osobní spotřeba a příjem vyšly v srpnu v souladu s očekáváním, meziměsíčně 0,0% a 0,2% (proti dohodnutým 0.1% a 0.2%). Oblíbené měřítko Fadu v oblasti inflace, jádrová osobní spotřeba a výdaje, odpovídají s výsledkem 1,7% meziročně ve srovnání s červencovými 1,6% výhledu.

Celkově očekáváme, že americké výsledky budou ve 3. čtvrtletí nadále směřovat ke zpomalující se ekonomické aktivitě, což by mohlo ohrozit prosincové zvýšení sazeb. Nepřekvapilo by nás ale, kdyby Fed v prosinci stiskl tlačítko, i kdyby výsledky nebyly dost silné. Stejně jako minulý rok by mírné zvýšení sazeb představovalo jen drobný ústupek, ale vyslalo tolik potřebný signál důvěry.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
fed, ekonomika usa, úrokové sazby, eur/usd, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

EUR / USD Týdenní výhled; Předpověď je stále medvědí

Pár EUR / USD byl minulý týden agresivně rozprodáván, otevřel dveře k dalšímu oslabení následující po rozhodném zlomu pod klíčovou úrovní podpory na 1.0950. Euro oproti dolaru předposlední říjnový týden vytvořilo tři po sobě jdoucí negativní týdny, což značí měsíční výkon až -3.34%.

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.