Americký maloobchodní prodej minul výhled

18.08.2016 | 07:10 | Swissquote Ltd | Diskuze

Americká ekonomika vysílá od začátku roku smíšené signály.

Foto: Images Money

Ačkoli se očekávalo, že růst jednotlivých sektorů nebude rovnoměrný, ekonomové vycházeli z předpokladu, že loňské zbrzdění je jen jednorázová záležitost a největší světová ekonomika znovu získá momentum. Nyní je ale zřejmé, že očekávané silné oživení není stále citelné. Navzdory neslanému nemastnému celkovému obrazu solidní útraty spotřebitelů od začátku roku uchránily ekonomiku USA před stagnací, možná i před recesí.

O červencovém maloobchodním prodeji, zveřejněném minulý pátek, se dá říci, že není hezký. Zvýšený maloobchodní prodej vyšel meziměsíčně pod 0,4% a celkově zůstal stejný ve srovnání se vzhůru upravenou hodnotou 0,8% z předešlého měsíce. Kritérium s vyloučením automobilů a pohonných hmot se meziměsíčně v červenci snížil o 0,1% proti očekávaným +0,3% a červnovým +0,8%. Celkově to byla velmi neuspokojivá zpráva, protože trend v růstu jádrového maloobchodního prodeje je spíš slabý s šestiměsíčním klouzavým průměrem meziměsíčně na 0,4%, což naznačuje, že americká ekonomika ještě zdaleka není mimo nebezpečí.

Je možné, že posilování maloobchodního prodeje by mohl představovat zvrat pro Fed, protože by mohlo pomoci oživit inflaci na pozadí silného dolaru, což zlevňuje zahraniční výrobky. Fed se nachází ve složité situaci, kdy se centrální banky po celém světě snaží uvolňovat monetární politiku, zatímco Fed se zoufale pokouší vydat opačným směrem. Klíčem k normalizačnímu procesu Fedu je tedy americký spotřebitel a s katastrofálními červencovými výsledky očekáváme, že Fed Fed se bude dál držet mimo hru.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
ekonomika usa, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlilČti více

Rusko: vyšší ceny ropy nestačí

Cesta k ruskému oživení je komplikovaná. Člověk by si mohl myslet, že vyšší ceny ropy by mohly být řešením všech potíží Ruska, ale jde o hlubší problém.

Volkswagen vykázal čistý zisk 2,3 miliardy euro

Německý automobilový koncern Volkswagen vytvořil za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 5,9 miliardy eur (zhruba 160 miliard Kč).

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.