Analytici Goldman Sachs předpovídají paritu eura a dolaru

10.11.2015 | 10:26 | wa pe | Diskuze

V dnešní zprávě klientům následuje Goldman Sachs své přesvědčení, že období nerozhodnosti v otázce dalšího vývoje dolaru trvající od schůze FOMC v březnu až do současných schůzek ECB a FEDu skončilo a bude pokračovat cestou nejmenšího odporu, tedy poklesu hodnoty EUR a USD.

 

„Mezihra“ jak je toto období nazýváno byla charakterizována holubičí politikou FEDu po březnovém silném posílení dolaru a následném výprodeji dluhopisů, což v očích Goldman Sachs podkopalo věrohodnost kvantitativního uvolňování ECB.

Data o vývoji míry nezaměstnanosti ve Spojených státech učinila prosincové zvednutí úrokových sazeb téměř jistým, ale trhy se stále pod dojmem „mezihry“ zdráhají investovat do dlouhodobých státních dluhopisů. Koneckonců obchodně vážený index amerického dolaru teprve v pátek překonal své březnové maximum,“ jak uvádí ve zprávě Goldman Sachs.

 Analytici banky zvláště odmítají dva populární důvody současného držení amerického dolaru na uzdě.

„Zvýšení úrokových sazeb a následné zpřísnění měnové politiky FEDem není zcela v zájmu amerického dolaru z toho důvodu, že za prvé, takovýto krok není zadarmo a za druhé, toto zvýšení by učinilo prosincové kvantitativní uvolňování ECB méně pravděpodobné či ambiciózní. Nesouhlasíme s oběma těmito důvody a spíše na ně nahlížíme jako škodu způsobenou v průběhu „mezihry“ uvádí dále Goldman Sachs.

„ECB se v říjnu znovu přiklonila k holubičím opatřením, načež FED ve stejném měsíci nasadil jestřábí tón. Ve zkratce, obě centrální banky sledují své vlastní domácí cíle, což je samozřejmě cílem monetární politiky s volně plovoucím směnným kurzem. Myslíme si, že velkou výzvou pro ECB bude dostat základní míru inflace na její inflační cíl, což si jednak vyžádá další stimuly a stejně tak důležitými budou stabilní výnosy dluhopisů“ tvrdí ve zprávě Goldman Sachs

Vezmeme-li v úvahu velikost této výzvy a neochotu trhu vyjít politice ECB vstříc, vidíme stále velký prostor pro snížení hodnoty EUR a USD na úroveň parity a dále,“ odhaduje Goldman Sachs.

Goldman Sachs odhaduje obchodování EUR/USD před prosincovým setkáním ECB na 1,05 a na úrovni 0,95 ve dvanácti měsících.

Zdroj:efxnews

Podobná témata
ecb, fed, dluhopisy, forex, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.