Analytici nemají v oblibě akcie této finské mediální společnosti, které během roku posílily o 163 procent

10.10.2016 11:45 | Ne Ro | Diskuze

Nejlépe si vedoucí evropská mediální akcie je mezi analytiky paradoxně nejméně oblíbená.

Foto: Public Domain

Akcie finské společnosti Sanoma Oyj v minulém roce více než zdvojnásobily svoji hodnotu a profitovaly po pěti ztrátových čtvrtletích. Zmiňovaná společnosti sídlící v Helsinkách v mezičase zredukovala počty zaměstnanců, majetek i náklady. Analytici však s koupí akcií i nadále otálejí a pouze jeden z osmi, kteří akcie společnosti Sanoma sledují, doporučuje jejich nákup. Analytici totiž nevidí způsob, jakým by Sanoma mohla generovat takový růst, jaký by odpovídal současné hodnotě jejích akcií. Naopak se domnívají, že i když Sanoma dosáhne zlepšení zisků napřesrok, nebude pravděpodobně s to obhájit si stávající cenu svých akcií. Podobně smýšlí i Jaakko Tyrvainen, analytik z helsinské Evli Bank, a doporučuje akcie Sanoma prodat.

Výkonná ředitelka společnosti, Susan Duinhoven, je pochopitelně opačného názoru a soudí, že společnost Sanoma se nachází v dobré pozici, aby zvládala tlaky online gigantů jako Google či Facebook. Argumentuje tím, že obsah, který společnost prezentuje v lokálním jazyce, není snadno dostupný z jiných zdrojů. Duinhoven a její spolupracovníci hledají synergie mezi tiskem, online, televizí a radiem Sanoma.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
investování, akcie, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Snížení produkce ropy nečleny OPEC je stále obestřeno tajemstvím

Cena ropy se stabilizovala po volatilním obchodování způsobeném otázkami ohledně setkání členů OPEC s nečlenskými zeměmi, které se koná tento víkend.

Cena zlata by podle nejlepšího prognostika měla v roce 2017 poklesnout

Podle nejpřesnějšího prognostika třetího čtvrtletí vytipovaného agenturou Bloomberg by cena zlata měla v roce 2017 klesat kvůli slibnému ekonomickému růstu a politice amerického Fedu, který dvakrát zvedne sazby.

Commerzbank: Pozornost na páru EUR/USD se vrací k 1,0505

Podle vedoucí forex technické analýzy Commerzbank Karen Jones by se mohl ve světle včerejší cenové akce spot znovu zaměřit na nedávné minimum na hranici 1,0505.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.