Andrej Babiš chce vytvořit ze sítě klinik FutureLife lídra v Evropě. Do čtyř pak IPO na pražské burze

06.05.2016 | 08:35 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce vytvořit ze sítě klinik FutureLife lídra v Evropě a jednu z největších firem v oblasti asistované reprodukce na světě. Akcie společnosti FutureLife, která sdružuje zdravotnická zařízení specializující se zejména na péči o ženu, by pak do tří až čtyř let nabídl na pražské burze. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN) s odkazem na rozhovor s Jozefem Janovem, který spravuje Babišovy soukromé investice.

Foto: nwr

 

Společnost FutureLife vlastní investiční fond Hartenberg Holding, který založili v roce 2014 právě Babiš a Janov, bývalý investiční ředitel společnosti Penta. Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku, Německu a na Slovensku. Nejnovější akvizicí v řádu stovek milionů korun jsou dvě kliniky v Irsku. Další mají na Západě přibýt. "V Česku a na Slovensku už máme koupené vše, co jsme chtěli," podotkl Janov.

V Česku FutureLife koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum. Holding převzal i kliniky reprodukční medicíny Gennet a získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

"Dali jsme si cíl, že v roce 2019 nebo 2020 chceme být jedničkou v Evropě a zvýšíme tržby ze současných dvou miliard korun na tři a půl miliardy. Když se to podaří, šli bychom na burzu," řekl listu Janov. Více než tři čtvrtiny tržeb tvoří podle HN samotná umělá oplodnění, zbytek zajišťují obory zaměřující se zejména na péči o ženu.

Janov už zkušenosti se vstupem na burzu má, v Pentě měl na starosti investici v sázkové kanceláři Fortuna. S tou se začalo na pražské a varšavské burze obchodovat v roce 2010. V případě FutureLifu je ve hře pouze Praha. "Pro nás je vstup na burzu jen další krok. Můžeme získat nějaký kapitál a nakoupit třeba nemocnice. Ale není to tak, že z toho odejdeme, prodáme to a už nás nikdo neuvidí," uvedl Janov. Celý rozhovor s Janovem zveřejní deník v pondělí.

Zdroj:čtk

Podobná témata
ipo, pražská burza, futurelife, andrej babiš

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Společnost provozující platební systém pro čínského giganta Alibaba se chystá nabídnout své akcie v rámci IPO

Přidružená společnost čínského online prodejce Alibaba (NYSE:BABA), Ant Financial provozující platební službu Alipay se přiblížila svému IPO, informovala dnes televize CNBC.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.