Anglo American tone ve finančních potížích. Prodej akcií jeho diamantového byznysu De Beers je na obzoru

01.12.2015 16:47 | wa pe | Diskuze

Anglo American Plc., druhý nejhůře si vedoucí titul na Financial Times Stock Exchange 100 by mohl získat více jak 10 miliard USD prodejem své firmy De Beers zabývající se těžbou a obchodováním s diamanty.

Foto: Public Domain

 

Odborníci z HSBC věří, že De Beers by mohla být potenciálními kupci vysoce oceněna. Doslova uvádí že, „částečný prodej skrze počáteční veřejnou nabídkou akcií, IPO,  by vedle vítané kapitálové injekce mohl za správných okolností posloužit jako měřítko ocenění společnosti.“

Anglo American, který vlastní 85 % De Beers se snaží shromáždit 3 miliardy USD prodejem svých aktiv a redukcí počtu zaměstnanců za účelem snížení nákladů a umoření svých dluhů. Anglo American získal v tomto roce již 2 miliardy USD prodejem součástí zabývajících se výrobou asfaltových směsí, dvou měděných dolů v Chile a těžebních platinových komplexů v Jižní Africe. Důvodem restrukturalizace firmy je především mohutný pád cen komodit způsobený poklesem poptávky největšího světového odběratele, Číny.

De Beers byla jednou z nejvýkonnějších součástí společnosti. Tento největší světový producent diamantů se podílel jednou třetinou na jejím základním zisku za první pololetí. Od té doby však nízká poptávka způsobená ekonomickou situací v Číně a nedostatkem finančních prostředků v sektoru způsobila pokles hodnoty těchto drahých kamenů o 15 %.

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
komodity, diamanty, ipo, měď, platina, de beers, akcie, anglo american plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?



Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.