Apple iPhone již nepřitahuje Číňany jako dříve. Morgan Stanley očekává pokles prodejů

04.01.2016 15:06 | wa pe | Diskuze

Analytici Morgan Stanley se nedávno zaměřili na čínský trh s chytrými telefony jak z hlediska domácích výrobců, tak těch zahraničních. Jaký je současný stav a kam se bude ubírat vývoj na tomto trhu v roce 2016?

Foto: Web4Trader

 

Uplynulý rok nebyl pro domácí producenty příliš příznivý. Největší výrobci se museli potýkat s konkurencí Apple, který úspěšně expandoval i do méně rozvinutých měst takzvané 4. a 5. kategorie s nižší kupní silou a menším počtem obyvatel, a jejich tržby tak celkově spíše stagnovaly.

Zpráva Morgan Stanley doporučuje investorům obezřetnost především u společností s výrobky postavenými na operačním systému Android. Doporučení „Underweight“ si tak vysloužily TCL Communication Tech Holdings Ltd. (HKG) a HTC Corp. (TPE), „Evenweight“ si vysloužilo Lenovo Group Limited (HKG).

Světlou výjimkou byla hlavně ZTE Corporation (SHE) s doporučením „Overweight,“ která může jednak počítat s oficiální podporou čínské vlády ve vývoji nových čipových sad a těžit bude i ze zprovoznění své 4G BTS sítě.

Potíže pro Apple na obzoru?

V Morgan Stanley označují současný čínský trh s chytrými telefony za poměrně slabý. Solidní říjnové výsledky přičítají na vrub spíše doplňování skladových zásob nežli rostoucí poptávce. Se slabým odbytem se začíná potýkat i prozatím neohrožený Apple. Analytici upozorňují na fakt, že se před uvedením nových výrobků postupně vyčerpává prodejní potenciál jeho současné produktové řady. Znepokojovat může i klesající zájem médií o telefony s logem vykousnutého jablka. V příštím roce tak podle Morgan Stanley prodá americký technologický gigant méně přístrojů, než se dosud čekalo.

Zdroj:BNZG

Podobná témata
čína, technologie, chytré telefony, iphone, apple, telekomunikace, tcl, htc, lenovo, zte

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Problémová italská banka Monte Paschi na burze silně roste. Vedení společnosti připravuje nový byznys plán.

Banca Monte dei Paschi di Siena SpA během obchodování v Miláně rostla v důsledku nadějí spojených s představením nového byznys plánu generálním ředitelem společnosti. Marco Morelli má představit nový byznys plán, který se má stát klíčem pro záchranu společnosti.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.