Apple Pay vykazuje slibný růst

29.04.2016 | 12:21 | fa ra | Diskuze

Služba Apple Pay byla spuštěna v říjnu 2014 a o jejím aktuálním vývoji informoval technologický gigant i při nedávném zveřejnění výsledků za první čtvrtletí. CEO Tim Cook uvedl, že Apple Pay zaznamená každý týden milion nových uživatelů a že objemy transakcí jsou meziročně až pětkrát vyšší. Finanční ředitel Luca Maestri však podle Bloomberg Intelligence nepotvrdil, že by služba měla nějak výrazný dopad na celkovou výši tržeb.

Foto: Public Domain

Očekává ale, že její hodnota by se díky rostoucímu objemu transakcí mohla v budoucnu dále zvyšovat.

Jednou z výhod, kterou si Apple Pay pomalu získává, je možnost obecného využití služby. Na celém světě je na deset milionů bezkontaktních terminálů, z nichž jen v USA jich je 2,5 milionu (oproti dvěma milionům v únoru 2016). Tento faktor by mohl další vývoj jen urychlit.

Právě váhání ohledně možného využití mobilní peněženky Apple Pay představovalo významnou překážku, a tak širší přijetí by mohlo vytvořit loajalitu zákazníků a vést k vyšším objemům transakcí na uživatele.

Apple rovněž hodlá peněženku více integrovat do celkového konceptu služeb. Apple Pay byla nedávno spuštěna v Číně, Austrálii, Kanadě, Velké Británii či Singapuru, což by mohlo další růst podpořit.

Je ovšem nutné zdůraznit, že v uvedených oblastech mají ke službě přístup pouze uživatelé American Express, kteří však tvoří pouze malou část celkového trhu. Pokud by se Applu podařilo na svou stranu získat větší vydavatele karet, mohla by Apple Pay růst i na mezinárodní úrovni.

Podle některých informací se Apple rovněž chystá do své mobilní peněženky integrovat platby přes internet a platby typu „peer-to-peer“ (P2P), což by mohlo nalákat další uživatele a zvýšit loajalitu stávajících zákazníků. Zejména platby přes internet by se mohly stát důležitým zdrojem tržeb, pokud by si společnost mohla „ukousnout“ část z poplatků za tyto transakce.

Analytici společnosti BI Intelligence Evan Bakker a John Heggestuen vypracovali podrobnou zprávu o ekosystému plateb s informacemi o široké škále zpracovávaných transakcí včetně předplacených a věrnostních karet. Zpráva rovněž obsahuje údaje o společnostech, které si nejlépe či nejhůře dokázaly poradit s nejnovějšími trendy v tomto odvětví.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
apple, apple pay

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.