Apple vylepšuje své operační systémy, asistentku Siri i Apple Watch. Budou akcie Apple reagovat růstem?

14.06.2016 | 09:53 | wa pe | Diskuze

Společnost Apple včera ohlásila smršť vylepšení svých produktů od nového operačního systému pro počítače Mac, přes Apple Watch až po hlasovou asistentku Siri. Budou pro akcie Apple dostatečným důvodem k růstu? 

Foto: DigitalRalph

 

Po patnácti letech, kdy byl znám jako OS X, přejmenovává Apple svůj počítačový operační systém na macOS a konečně také uživatelé například MacBooků mohou využívat služeb hlasové asistentky Siri, která byla doposud dostupná pouze pro mobilní zařízení od Apple. Na rozdíl od své mobilní kolegyně je vylepšená Siri schopná po zadání hlasového pokynu vyhledávat soubory a složky.

Apple se se svými novými produkty plně vrhl na zlepšení jejich vzájemné spolupráce a konektivity. Váš Mac Vás pozná i bez zadání hesla pouze díky tomu, že zrovna budete mít na ruce své chytré hodinky Apple. Také zveřejňování zpráv nebo fotografií na sociálních sítích bude odteď u Apple mnohem jednodušší a pohodlnější. Společnost zavádí schránku, prostřednictvím které můžete snadno kopírovat soubory mezi jednotlivými zařízeními Apple, přičemž o jejich synchronizaci se stará iCloud.

Od července by měl být v beta verzi dostupný nový operační systém pro mobilní zařízení Apple, iOS 10. Běžní uživatelé se s ním potkají ve svých chytrých telefonech iPhone či v iPadech již někdy na podzim. Důležitým krokem vpřed, který by měl Apple pomoci udržet si náskok před konkurencí ze Skype či Facebooku je otevření svých aplikací vývojářům třetích stran, kteří budou moci vyvíjet přídavné aplikace a boty například pro Messages. Uživatel si jednoduše otevře záložku s dostupnými vylepšeními, miniaplikacemi a nainstaluje si, co uzná za vhodné. Dostupné aplikace mohou například umožnit objednávku jídla, posílání animovaných obrázků či posílání menších finančních částek.

Messages se nyní také nově propojují se službou Snapchat pro posílání fotek mezi uživateli. Posílání fotografií  přes Messages Apple doplňuje o jejich úpravu například pomocí jejich domalování, doplnění o různá pozadí, konfety či ohňostroje a malé animace. Celkově by Messages měly být v budoucnu schopné vyjadřovat větší paletu emocí svých uživatelů než doposud.

Skok kupředu zaznamenaly také hlasové zprávy Apple, které operační systém iOS 10 umí automaticky převést na text. Vylepšení se dočkala i aplikace Photos, která v budoucnu bude umět detekovat obličeje a různé objekty, které poté budou dohledatelné v databázi Memories.

Co se týká nositelné elektroniky, Apple představil novou verzi operačního systému watchOS 3 pro své hodinky Apple Watch. Uživatelé se mohou těšit na snadnější přepínaní takzvaných tváří, tedy personalizovaných pozadí svých hodinek, rychlejší odezvu aplikací a složku s dostupnými aplikacemi, které si mohou do svých chytrých hodinek stáhnout. Velkou pozornost přitáhl nástroj Scribble, který umožňuje psát zprávy prstem na displej hodinek, aplikace je poté automaticky převádí na text. Hodinky také umožňují vytočení jednotného čísla tísňového volání po zmáčknutí tlačítka na jejich boku. Pokud jste příznivcem meditace či relaxačního dýchání, nová aplikace Breathe Vám umožní získat nad svým dechem lepší kontrolu ať už pomocí údajů a pokynů na displeji, nebo pomocí vibrací.

Snadnějšího systému přihlašování a nového operačního systému tvOS se dočkala čtvrtá generace Apple TV. S novým systémem by si měla také mnohem více rozumět i hlasová asistentka Siri, která by měla být schopna vyhledat a spustit podle přání uživatele určité video na Youtube.  Spolupráce mezi Apple a Dish TV umožnila také integraci služby takzvané televize na přání do Apple TV. 

Po nepříliš vřelém přijetí v loňském roce se v Apple pokusili vdechnout nový život službě Apple Music pro poslech streamované hudby.  Služba nyní přesně rozlišuje, které skladby máte uloženy přímo ve Vašem zařízení a které jsou uloženy na cloudu. Aplikace navíc umožní zobrazování textu přehrávaných písní.

Závěrem se nabízí otázka, zda nedávná vylepšení nebudou přeci jen trochu malou motivací pro další růst akcií AAPL poté, co trh s chytrými telefony pomalu začíná skomírat. Dokud společnost nepřijde s novým převratným produktem, kterým svého času byl právě iPhone, bude otázka, jestli aktuálně akcie Apple raději prodat nebo koupit jen těžko k zodpovězení. 

 

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
facebook, iphone, apple, ios, apple watch, ipad, akcie, apple tv, skype, macbook, sirius

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Týdenní výhled: 24. – 28. října; Je očekáváno mnoho proslovů

Tento týden bude plný projevů ze stran zákonodárných centrálních bank, včetně prezidenta ECB Maria Draghiho, guvernéra BoE Mark Carneyho a předsedy SNB Thomas Jordana. Budou zveřejněny růsty HDP USA a Velké Británie, stejně jako objednávky zboží dlouhodobé spotřeby USA. Kromě toho vyjde předběžný Markit PMI pro USA, Eurozónu, Velkou Británii a Německo.

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.