Bayer bude muset pro fúzi s Monsanto prodat část semenářské divize

Evropa, USA a Kanada | 17.03.2017 20:46 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Bayer (BAYRY) bude muset nabídnout část semenářské divize k prodeji, aby uchlácholila obavy antimonopolního úřadu z monopolu, dojde-li k fúzi s výrobcem Roundupu, společností Monsanto (zkratka akcie MON).


Akcie Covestro spadly poté, co Bayer prodal podíl ve firmě

Akcie výrobce plastů Covestro (OTCPK:CVXTY) ztratily přes noc až 8,5 % poté, co agrochemická a farmaceutická společnost Bayer (OTCPK:BAYRY) odprodala celkově 22 milionů akcií Covestro.

Bayer prodá některé své akcie Covestro ve snaze získat kapitál na koupi Monsanto

Společnost Bayer oznámila, že prodá část svého akciového podílu ve společnosti Covestro, kde nyní drží asi 64,2 % akcií.

Společnost Bayer představila podrobnosti financování převzetí firmy Monsanto

Farmaceutická společnost Bayer (OTCPK:BAYRY) uvedla, že v případě financování převzetí biotechnologické firmy Monsanto nadále plánuje zvýšení vlastního jmění o 19 mld. USD, a až následně přistoupí k emisi akcií s předkupním právem a dluhopisů.

Ilustrační obrázek

Zisk Bayeru za 4Q se propadl o 26 %, nesplnil očekávání

Německá chemická a farmaceutická skupina Bayer AG (BAYN.XE) oznámila, že čistý zisk za čtvrté čtvrtletí roku 2016 se meziročně propadl o 26 % kvůli jednorázovým nákladům na restrukturalizaci, soudní spory a poklesu hodnoty.

Akvizice Syngenta ze strany ChemChina získá souhlas regulačních úřadů, je přesvědčen CEO Fyrwald

Jednání o akvizici švýcarského dodavatele rostlinných semen a hnojiv Syngenta čínskou státní chemickou společností ChemChina úspěšně pokračují a transakce v hodnotě 43 miliard dolarů brzy získá souhlas regulátorů, uvedl ředitel Syngenty Erik Fyrwald.

Goldman Sachs vydala doporučení pro akcie Bayer AG a Merck

Analytici z investiční banky Goldman Sachs Group stanovili cílovou cenu pro akcie Bayer AG na 120 eur a rating na úrovni “Buy”, zatímco doporučení pro akcie Merck je na stupni “Neutral” s cílovou cenou 105 eur.

Trump získal od společností Bayer a Monsanto příslib nových pracovních míst a miliardových investic v USA

USA a Kanada, Evropa | 17.01.2017 20:38 | wa pe | Diskuze

Německý chemický a farmaceutický koncern Bayer a americká biotechnologická společnost Monsanto dnes slíbily, že po vzájemném spojení utratí nejméně polovinu rozpočtu na výzkum a vývoj v příštích šesti letech ve Spojených státech.

Šéfové Bayer a Monsanto se dnes údajně setkali s Trumpem kvůli fúzi

Cílem tohoto setkání bylo zřejmě přesvědčení Donalda Trumpa o prospěšnosti zmiňované fúze společností Bayer (BAYRY) a Monsanto (MON).

Air Liquide koupí divizi Serdex společnosti Bayer

Zdravotnictví, Evropa | 05.01.2017 09:57 | Hů La | Diskuze

Francouzský dodavatel průmyslových plynů Air Liquide SA oznámil, že od německého farmaceutického výrobce Bayer AG odkoupí jeho divizi Serdex, která se zaměřuje na výrobu přírodních přísad pro kosmetiku.

FDA povolil otestovat léčivo Stivarga společnosti Bayer ve zrychleném řízení

Zdravotnictví, USA a Kanada | 04.01.2017 13:30 | Ne Ro | Diskuze

Americký kontrolní úřad FDA přiřadil schvalovanému léčivu s názvem Stivarga (regorafenib) od farmaceutické společnosti Bayer prioritní důležitost a bude ho posuzovat ve zrychleném šestiměsíčním řízení. Léčivo je určeno pro druhou linii léčby neoperovatelných hepatocelulárních nádorů.

Konec roku 2016 nadále na pozitivní vlně!

Tolika překvapeními nás rok 2016 obdaroval - brutální propad ropy na začátku roku, Brexit, Donald Trump prezidentem…), a tak si pro nás akciové trhy nechaly to nejpříjemnější na poslední 2 měsíce – solidní růst na většině akciových trhů, bohužel vyjma Prahy…

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.