Běžný účet zaznamená schodek kvůli odlivu dividend

12.08.2016 | 08:20 | fa ra | Diskuze

Středoevropské trhy zažily klidný čtvrtek.

Foto: Web4Trader

Do obchodování nezasáhly žádné nové indikátory ani zprávy z hlavních světových ekonomik. Koruna se tak nadále obchoduje na hranici kurzového závazku. Forint i zlotý nepatrně posílily zřejmě v očekávání dnešních příznivých zpráv o HDP.

Dnes bude v České republice zveřejněna červnová bilance běžného účtu. Očekáváme schodek ve výši 10,6 mld. CZK kvůli sezónnímu odlivu dividend. Naopak bilance se zbožím a službami by měla opět vykázat velmi slušný přebytek. Vliv dnešní statistiky na trh s korunou nicméně neočekáváme.

V Polsku a Maďarsku se dočkáme prvního odhadu HDP v Q2 16. Trh v obou případech čeká výrazný mezičtvrtletní růst jako korekci propadu v prvních třech měsících roku. Vývoj ekonomiky bude zveřejněn i na Slovensku, kde čekáme zvolnění meziročního tempa růstu. Česká statistika přijde na řadu až v úterý (předpokládáme +0,3 % q/q, ale další zvolnění meziročního tempa na 2,0 % kvůli efektu vysoké srovnávací základny z loňského roku).

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
kurzy měn, eur/czk

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.

Bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer: Kurz koruny bude cílem spekulantů, ČNB se musí připravit

Česká národní banka (ČNB) bude zřejmě po ukončení devizových intervencí, které udržují oslabenou korunu vůči euru, čelit velkému tlaku spekulantů.

Nastal čas připravit se na silnější českou korunu

Lee Hardman, měnový analytik společnosti MUFG, naznačuje, že si česká koruna pravděpodobně získá větší pozornost trhu, jelikož se ČNB přibližuje k odstranění dobrovolného oslabení koruny stran jejího držení okolo hladiny 27 CZK/EUR.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.