Biotechnologické akcie dále posilují, vybrané tituly však obchodníci prodávají na short

13.06.2016 13:42 | wa pe | Diskuze

Slibné biotechnologické společnosti a jejich akcie přitahují ve zvýšené míře investice a často se stávají cílem akvizic ze strany farmaceutických gigantů.  Na trhu dnes ale také roste počet těch, kteří se domnívají, že vybrané tituly brzy zamíří dolů.

Foto: NIAID

Mezi 13. a 31. květnem výrazně vzrostl počet krátkých pozic na akciích Biogen Inc a Gilead Sciences. V té době Biogen získala schválení léku na roztroušenou sklerózu ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA a v Gilead přivítali nového provozního ředitele. Mírný nárůst krátkých pozic jsme ve stejné době mohli pozorovat na akciích Incyte a Juno Therapeutics. Ke konci měsíce se počet krátkých pozic naopak snížil v případě Acadia Pharmaceuticals, Alexion Pharmaceuticals, Anacor Pharmaceuticals, Amgen, Baxalta, BioMarin Pharmaceutical, Illumina, Intrexon, Medivation a Seattle Genetics. Takzvaně na svém poté zůstaly tituly Celgene, Opko Health a Vertex Pharmaceuticals.

Biogen

Společnost se zaměřuje na výzkum léků proti neurodegenerativním, hematologickým nemocem a autoimunitním poruchám. Kromě úspěchu svého léku proti roztroušené skleróze v USA, byl lék přijat k posouzení také v Evropě. Během sledovaného období připsaly akcie Biogen asi 10 %, od té doby však výrazně oslabují. Na konci měsíce se short interest na titulu zvýšil o více jak 2,43 milionu akcií na 8 %. Pro vykrytí všech nynějších krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní.

Gilead Sciences

Společnost v květnu zaznamenala dobrou odezvu na svůj lék proti hepatitidě typu C ze strany evropských regulačních úřadů. Akcie biofarmaceutické společnosti zaznamenaly v druhé polovině května růst obchodů na krátko o 12 % na 26,23 milionu, což představuje 12,3 % všech akcií Gilead v oběhu. Pro vykrytí všech těchto krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní, přesto však short interest na titulu zdaleka nedosahuje svých únorových maxim, kdy činil skoro 40 milionů akcií.

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám tento článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.