Biotechnologické akcie dále posilují, vybrané tituly však obchodníci prodávají na short

13.06.2016 13:42 | wa pe | Diskuze

Slibné biotechnologické společnosti a jejich akcie přitahují ve zvýšené míře investice a často se stávají cílem akvizic ze strany farmaceutických gigantů.  Na trhu dnes ale také roste počet těch, kteří se domnívají, že vybrané tituly brzy zamíří dolů.

Foto: NIAID

Mezi 13. a 31. květnem výrazně vzrostl počet krátkých pozic na akciích Biogen Inc a Gilead Sciences. V té době Biogen získala schválení léku na roztroušenou sklerózu ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA a v Gilead přivítali nového provozního ředitele. Mírný nárůst krátkých pozic jsme ve stejné době mohli pozorovat na akciích Incyte a Juno Therapeutics. Ke konci měsíce se počet krátkých pozic naopak snížil v případě Acadia Pharmaceuticals, Alexion Pharmaceuticals, Anacor Pharmaceuticals, Amgen, Baxalta, BioMarin Pharmaceutical, Illumina, Intrexon, Medivation a Seattle Genetics. Takzvaně na svém poté zůstaly tituly Celgene, Opko Health a Vertex Pharmaceuticals.

Biogen

Společnost se zaměřuje na výzkum léků proti neurodegenerativním, hematologickým nemocem a autoimunitním poruchám. Kromě úspěchu svého léku proti roztroušené skleróze v USA, byl lék přijat k posouzení také v Evropě. Během sledovaného období připsaly akcie Biogen asi 10 %, od té doby však výrazně oslabují. Na konci měsíce se short interest na titulu zvýšil o více jak 2,43 milionu akcií na 8 %. Pro vykrytí všech nynějších krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní.

Gilead Sciences

Společnost v květnu zaznamenala dobrou odezvu na svůj lék proti hepatitidě typu C ze strany evropských regulačních úřadů. Akcie biofarmaceutické společnosti zaznamenaly v druhé polovině května růst obchodů na krátko o 12 % na 26,23 milionu, což představuje 12,3 % všech akcií Gilead v oběhu. Pro vykrytí všech těchto krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní, přesto však short interest na titulu zdaleka nedosahuje svých únorových maxim, kdy činil skoro 40 milionů akcií.

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
fda, biotechnologie, biogen, akcie na short, gilead sciences inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvin je zatím úspěšný

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvinje zatím úspěšný.

Pět nejvíce prodávaných léčiv na světě. Růst cen je až neuvěřitelný

Volební sezóna roku 2016 v USA s sebou přinesla i téma cenotvorby léků na předpis a nimi souvisejícími zisky farmaceutických společností.

Analytici z Jefferies upozorňují na klinicky relevantní data léčiva KRN23 společnosti Ultragenyx

V souvislosti s představením dat léčiva KRN23 farmaceutické společnosti Ultragenyx Pharmaceutical Inc (RARE) analytici z Jefferies poznamenali, že následná data jsou klinicky významná a mohou podpořit či podmínit schválení od EU v roce 2016.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.