Biotechnologické akcie dále posilují, vybrané tituly však obchodníci prodávají na short

13.06.2016 13:42 | wa pe | Diskuze

Slibné biotechnologické společnosti a jejich akcie přitahují ve zvýšené míře investice a často se stávají cílem akvizic ze strany farmaceutických gigantů.  Na trhu dnes ale také roste počet těch, kteří se domnívají, že vybrané tituly brzy zamíří dolů.

Foto: NIAID

Mezi 13. a 31. květnem výrazně vzrostl počet krátkých pozic na akciích Biogen Inc a Gilead Sciences. V té době Biogen získala schválení léku na roztroušenou sklerózu ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA a v Gilead přivítali nového provozního ředitele. Mírný nárůst krátkých pozic jsme ve stejné době mohli pozorovat na akciích Incyte a Juno Therapeutics. Ke konci měsíce se počet krátkých pozic naopak snížil v případě Acadia Pharmaceuticals, Alexion Pharmaceuticals, Anacor Pharmaceuticals, Amgen, Baxalta, BioMarin Pharmaceutical, Illumina, Intrexon, Medivation a Seattle Genetics. Takzvaně na svém poté zůstaly tituly Celgene, Opko Health a Vertex Pharmaceuticals.

Biogen

Společnost se zaměřuje na výzkum léků proti neurodegenerativním, hematologickým nemocem a autoimunitním poruchám. Kromě úspěchu svého léku proti roztroušené skleróze v USA, byl lék přijat k posouzení také v Evropě. Během sledovaného období připsaly akcie Biogen asi 10 %, od té doby však výrazně oslabují. Na konci měsíce se short interest na titulu zvýšil o více jak 2,43 milionu akcií na 8 %. Pro vykrytí všech nynějších krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní.

Gilead Sciences

Společnost v květnu zaznamenala dobrou odezvu na svůj lék proti hepatitidě typu C ze strany evropských regulačních úřadů. Akcie biofarmaceutické společnosti zaznamenaly v druhé polovině května růst obchodů na krátko o 12 % na 26,23 milionu, což představuje 12,3 % všech akcií Gilead v oběhu. Pro vykrytí všech těchto krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní, přesto však short interest na titulu zdaleka nedosahuje svých únorových maxim, kdy činil skoro 40 milionů akcií.

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
fda, biotechnologie, biogen, akcie na short, gilead sciences inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

CytRx přináší novou naději pro pacienty se sarkomy měkkých tkání. Akcie CytRx posilují před trhem o 50%

Společnost CytRx (NASDAQ:CYTR) se nenechala odradit neúspěchem fáze 3 klinického hodnocení účinku aldoxorubicinu u pacientů se sarkomy měkkých tkání (STS), provedla novou analýzu dat a nalezla podskupinu pacientů, u nichž se při léčbě projevil nečekaně dobrý účinek terapie.

Johnson & Johnson se údajně uchází o švýcarského výrobce léčiv Actelion

Jednání jsou po učinění počáteční nabídky prozatím v rané fázi, informovala agentura Bloomberg. Celková výše akvizice by se mohla vyšplhat až na 17 miliard USD.

Solanezumab farmaceutické společnosti Eli Lilly neprošel odbornou studií a akcie se v premarketu propadají

Pokročilá odborná studie fáze 3, EXPEDITION3, mající za cíl vyhodnotit léčivo solanezumab farmaceutické společnosti Eli Lilly (LLY), které má být určeno na léčbu mírné demence v důsledku Alzheimerovy choroby, nezaznamenalo v měření podle ADAS-Cog14 významnější léčebný úspěch na pacientech oproti podanému placebu.Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.