Biotechnologie jsou zlatý důl. Hedge fond Perceptive Life v TOP 5 neúspěšnějších minulého roku

12.05.2016 09:15 | wa pe | Diskuze

Mezi dolarovými multimilionáři investičních manažerů je od minulého roku nové jméno, kterým je Joseph Edelman, jenž v čele hedge fodu Perceptive Life vsadil na biotechnologické akcie.

Foto: Public Domain

 

Hedge Fond Perceptive Life Science Fund byl v minulém roce mezi svými konkurenty doslova zjevením. Zatímco mnohé slavné osobnosti investičního světa s Billem Ackmanem na čele zažily vůbec nejhorší rok v kariéře, Perceptive Life zaznamenal výkonnost 51,8 %.

V jeho čele stojí šedesátiletý Joseph Edelman, syn slavného profesora v oborech biochemie a molekulární biofyziky, Isidora Edelmana. Holt není nad to mít dobré vzdělání. Edelman junior své rodinné know-how dobře zužitkoval na Wall Street, když po studiu psychologie nastoupil v roce 1987 jako analytik se specializací na biotechnologie do brokerské firmy Labe, Simpson & Company. Po čtyřletém angažmá v Prudential Securities přestoupil do Paramount Capital Asset Management, kde až do roku 1998 vedl fondy Aries. Konečně v roce 1999 zakládá společnost Perceptive Advisors se specializací na zdravotnický a biotechnologický sektor.

Klíčovou investicí byly v minulém roce pro Edelmanův fond  akcie biotechnologického startupu Acerta Pharma, kde na konci minulého roku koupil 55% podíl za 4 miliardy USD britský farmaceutický gigant AstraZeneca. V té době držel hedge fond Perceptive Life ve startupu 8% podíl, který prodal za dvacetinásobek nákupní ceny 21,5 milionu USD.

Biotechnologické akcie nabízí v současnosti více než přitažlivé zhodnocení Vaší investice, zároveň se však objevují i pochybnosti , zdali v jejich případě nevzniká na trhu nová bublina.  O nákupu akcií v sektoru by měli investoři uvažovat, pokud mají jasno, čím se společnost zabývá a zda má svou vnitřní hodnotu. Jedním z doporučovaných titulů je především biotechnologická společnost Illumina, která se zabývá vývojem postupů a výrobou zařízení pro sekvenování lidského genomu.

 

 

 

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
hedge fondy, acerta, biotechnologie, akcie, bill ackman, známé osobnosti, perceptive life, astrazeneca plc, illumina inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více
Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Ilustrační foto

Americká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky

Předběžné HDP q/q USA (Advance GDP q/q): Aktuální hodnota je 2,9 %. Analytici očekávali 2,5 %. Minulá hodnota byla 1,4 %. 

Ilustrační foto

Ruská centrální banka ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny

Měnový výbor ruské centrální banky ponechal na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny, naznačil však, že by úroky mohl snížit v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.