Blog

Komentujte cokoli a kdykoli, pište cokoli a kdykoli, analyzujte cokoli a kdykoli, hodnoťte cokoli a kdykoli, soutěžte, testujte se. Vše na Web4Trader, registrace zdarma zde.

 

Jak správně napsat blog | TOP 5 nejoblíbenějších blogů | Soutěž Bloger 2016 | 


Fed společně s Trumpem a Wall Street dávají zlatu výprask

08.12.2016 | PrimStock | Diskuze

Popularita zlata rychle slábne a vinu za to nesou americký Federální rezervní systém, nově zvolený americký prezident Donald Trump a Wall Street, kteří současně tlačí akciové tituly k novým rekordům.


Výsledky denních technických analýz PrimStock listopad 2016

08.12.2016 | PrimStock | Diskuze

DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA - KAŽDÝ MĚSÍC NOVÉ ZAJÍMAVÉ OBCHODNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Levně v Česku, draho v Americe...!

Tak tu máme další všelidové hlasování za sebou, tentokrát v Itálii neprošla navrhovaná parlamentní reforma a odnesl to italský premiér. Trhy už to vzaly jako fakt, žádné zásadní drama se nekonalo (jak strašili některé velké investiční banky), Euro dokonce po počátečním oslabení posílilo na hodnotu vyšší vůči dolaru, než před spuštěním referenda… Prostě si musíme zvyknout na to, že trhy dost často reagují jinak, než je v médiích dopředu avizováno..

DAX 49.týden z pohledu technické analýzy

05.12.2016 | KejmlFX | Diskuze

Tak minulý týden byl pohyb na DAXu přesně tak silný jak jsem psal,že mi to přijde jak u crossů.SP500 se vrátil zpátky teď již na suport,ale pod se nedostal zatímco DAX tento phyb zužitkoval náramě.Pohyb o skoro 300 pipů dolu jsem vážně nečekal,ale značí to jediné...nahoru se mu prostě nechce.Při pohybu SP500 nahoru DAX postupuje "vlažně" zatímco co při ťuknutí dolu se rozjede jak lokomotiva.Takže pokud SP500 prorazí suportní pásmo 2185-2190 tak DAX by měl jít dolů jak po másle...máme před sebou suportní pásmo 10370-10330 ale vůbec si netroufám tvrdit,že to tento suport udrží...naopak si myslím že hranice 10000 je na "dostřel".Pro long bude důležitá hranice 10650 + je tam ted trendová linie takže pokud tyto hranice nepokoříme a index SP500 prorazí suportní pásmo tak to vypadá na pokles

S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!

Binární opce, aneb jak je začít obchodovat bez rizika

01.12.2016 | Kuchar | Diskuze

Na internetu se začíná čím dál tím více rozmáhat obchodování na burze, konkrétně obchodování s binárními opcemi. Rozhodl jsem se tedy vytvořit tento článek, abych vám přiblížil tento druh obchodování a poskytl vám mé zkušenosti a mé názory na tuto možnost přivýdělku. Prvně začnu tím, že vám vysvětlím, co to vůbec ty binární opce jsou a odkud přišli. Binární opce jsou tedy investičním nástrojem na burze podobně jako je třeba forex, anebo CFD. Lze je tedy obchodovat z domova a stačí vám k tomu pouze připojení k internetu. Binární opce sem přišli prvně přibližně v roce 2009 a od té doby se začali poměrně rozmáhat a začali se dostávat do podvědomí i třeba úplně běžných lidí, kteří s obchodováním v životě žádné zkušenosti neměli.

PrimStock - DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 29.11.16 - PRODEJ AUSTRALSKÝ DOLAR

Očekávání růstu sazeb v USA upevňující pozici amerického dolaru s polečně s dlouhodobou sezónností hovoří pro oslabení australského dolaru. 

DAX 48.týden z pohledu technické analýzy

27.11.2016 | KejmlFX | Diskuze

Dnes to bude poměrně snadné....stále čekáme na průraz rezistence na hodnotě 10800. Při pohledu na denní graf stále vidíme poměrně silnou rezistenci,která nechce cenu poslat výš.Dlouhé knoty denních svíček jasně ukazují že trh odmítá jít zpátky.V pátek se nám vytvořila Doji svíčka také s dlouhým knotem.Prostě vše naznačuje průraz nad hodnotu 10800.Jediné co mě na téhle situaci nesedí je pohyb SP500 ten nám krásně prorazil a postupuje na nová maxima zatímco DAX přešlapuje na místě.Minulý týden při každém náznaku korekce u SP500 se DAX okamžitě utrhl dolů...takové chování DAXu mi připomíná pohyby crossů takže pokud na SP500 přijde pullback po breaku na denním grafu tak asi DAXpůjde krátkodobě dolů.Hranice 10650 nám drží cenu už skoro měsíc takže předpokládám,že se pod ní zatím nedostaneme.

Udavači všech zemí, spojte se!

27.11.2016 | Všeználek | Diskuze

Závidíte sousedovi jeho nové auto nebo chatu? Odjel soused na drahou dovolenou do zahraničí a vy jste se kodrcali v deset let starém autě jen do Chorvatska? Rádi byste jen pro svou vlastní radost znepříjemnili svým sousedům život a nevíte jak na to? Udejte je! Čtyři jednoduché tipy, jak zatopit podnikatelům.

Ilustrační foto

Jak veliký musí být náš dluh, aby byl "velký"?

Asi jste již slyšeli to veselé povídání, jak se naše veřejné finance překvapivě zlepšují. Možná vás i čapnul lehký optimismus. Možná jste si řekli, že to bylo nějakého zbytečného plašení kolem Řecka či našeho rozpočtu. Tak já vám to teď popíšu krapet jinak.

Hedžové fondy vsadily kartu na „divokou jízdu“ mědi

23.11.2016 | PrimStock | Diskuze

Manažeři hedžových fondů zvýšili objem sázek na rallye cen mědi na nejvyšší úroveň v historii. Analytici Goldman Sachs nicméně v růst nevěří, a tak se největší rallye cen mědi ze posledních téměř šest let stala předzvěstí myšlenkového souboje mezi manažery fondů a analytiky Goldman Sachs Group Inc.

S elektronickou evidencí tržeb získáte absolutní přehled o Vašem podnikání

22.11.2016 | wayne | Diskuze


Nově schválená změna podnikatelského prostředí v podobě povinného zavedení elektronické evidence tržeb, vyvolala spoustu otázek a spolu s nimi i mnoho negativních reakcí o dalším znevýhodňování samostatně výdělečně činných fyzických osob a firem. EET však neslouží jako kontrolní nástroj jen pro úřady, především jasně ukazuje efektivitu a průběh činnosti majitelům samotným. Jednotný systém Vám usnadní orientaci a efektivitu Vaší činnosti.

Trump rallye (Prahu minula)..!

Všechny představy a projekce velkých investičních „housů“ vzaly za své… místo šokujícího poklesu po vítězství Donalda Trumpa přišla spíše euforie… i když ne pro všechny trhy, sektory či investiční instrumenty… Žádný útěk do bezpečí se nekonal, zlato fest vyklesalo, na bondech přišly výprodeje a rostly tak výnosy.. To už trh dlouho nezažil.. Silně posílil americký dolar, a přesto rostly komoditní tituly, producenti základních materiálů, a s odstupem času se k růstu dostaly i některé technologické tituly – viz akcie Apple či Facebook.

Investiční deník PrimStock 22.11.16

22.11.2016 | PrimStock | Diskuze

Zítřejší statistiky zásob ropy ukážou další směr.

DAX 47.týden z pohledu technické analýzy

21.11.2016 | KejmlFX | Diskuze

Tento týden bude buď opět ve znamení narážení do rezistu,který je tvořen již od srpna nebo konečně prorazíme a vymaníme se tak z toho půlročního bočního trendu.Z technického pohledu nastala taková konsolidace pod rezistem.....zmešila se range a pohyb se ustálil blízko rezistu takže v tomto týdnu bych očekával jeho proražení.Spodní hranice 10650 by to mohla udržet.Index SP500 je taktéž u silného rezistu,který je také tvořen již od srpna takže se máme asi na co těšit.Jinak můj celkový pohled na trh pokud budu soudit podle indexu SP500 je ale hodně opatrný.Na SP-čku jsme totiž prorazily hodně silnou rezistenci na hodnotě 2120 která držela tento index téměř rok! a po průrazu nenastal pohyb,který by podobné situaci odpovídal.Takže to mě vede k myšlence,že akciové trhy ztrácí sílu a brzo asi přijde nějaká korekce.

DAX 46.týden z pohledu technické analýzy i když pro tento týden spíš úvaha

13.11.2016 | KejmlFX | Diskuze

Tak a máme zvoleno.DT je oproti všem predikcím novým americkým prezidentem.Z technického hlediska se z denního grafu moc nedozvíme ta středeční šestisetpadesáti pipová svíčka nám to trošku zamíchala nicméně z týdeního grafu je vidět,že trh odmítl pokles ten dlouhý stín,ale pro mě nevěstí nic dobrého.Ne snad že bych si přál pokles,ale spíš proto,že to způsobila pouze jedna věc a jsme právě u té úvahy co píšu v dnešním nadpisu.Napadla mě totiž taková "kacířská"myšlenka.Predikce byly jasné pokud zvítězí DT jdou akcie "do kopru" díky způsobu vyjadřování DT v předvolební kampani...což se také stalo ten pokles byl výrazný.Co následovalo...návrat zpět a ještě výš než před volbami. A to vše způsobila povolební rétorika nevě zvoleného prezidenta.A tak mě tak napadá zdali si s námi nebude tak trošku "hrát",protože pokud se vrátí k tomu co říkal před volbami nastane znovu "výplach"?Pokud ano tak nás obchodníky čekají pěkné nervy...:-)DT je víc byznysmen než politik takže dokončení úvahy nechám na každém z Vás...=D

Ranní svatomartinské kafe BH Securities 11.11.2016

11.11.2016 | Martin Vlček | Diskuze

Pod pokličkou zdánlivě klidného indexu S&P 500, který skončil v mírném plusu, na akciových trzích pokračoval masivní přesun investic mezi jednotlivými sektory podle toho, jak by na ně mohla dopadnout politika Donalda Trumpa. Index Dow Jones Industrial Average přidal více než procento zejména díky silným růstům bankovního sektoru, průmyslových firem a zdravotnictví.

Trump is king…!!!

Po pravdě, nikdy by mě nenapadlo, že toto napíšu… Doslova jsem se toho bál, že zvítězí v prezidentských volbách tento atypický prototyp politika… ale pak jsem si v den voleb přečetl tento článek: Amerika oblékla kabát hněvu, vzpoura proti Washingtonu jen tak neskončía pochopil jsem, proč vyhrál.

Jak předvídat budoucnost pomocí internetových vyhledávačů

Výsledky britského referenda o Evropské unii, stejně jako amerických prezidentských voleb bylo možné předem vyčíst ze statistik internetového vyhledávače Google. Zkusme předpovědět také osud komerčních značek, produktů a služeb.

Demokratické volby jako veřejný nepřítel č. 1 a média přilévají olej do ohně

09.11.2016 | Všeználek | Diskuze

V posledních letech začínám sledovat zajímavý, leč velmi nebezpečný, jev - zpochybňování výsledku voleb. Nebylo by to ani tak frustrující, pokud bych mluvil o zemích, kde je demokracie sprostým slovem, ale já tady mluvím o zemích, ve kterých se zabydlela demokracie již před mnoha lety. 

Ranní Trumpovo prezidentské kafe BH Securities 9.11.2016

09.11.2016 | Martin Vlček | Diskuze

Evropské trhy se probudily do volebního překvapení, Trump vyhrál americké volby. V současnosti má 276 volitelů, Clintonová má pouze 218. Na vítězství je potřeba 270.

Ilustrační foto

Jak nenaletět státu snadno a rychle

Stát se v poslední době rád chlubí, že prý dokázal dostat své finance, tedy státní rozpočet, do nejlepšího stavu od vzniku ČR. Hezky pěkně. Srdce daňového poplatníka musí plesat. Až na to, že to jaksi není pravda.

Ilustrační foto

Prosincový hike FEDu může zastavit jen Trump

USA a Kanada | 08.11.2016 | fa ra | Diskuze

Americká centrální banka ponechala i v listopadu sazby bez změny. Ač už je nějakou dobu jisté, že se odvážné predikce Fedu z minulého roku (čtyři zvýšení sazeb v roce 2016) nevyplní, druhé zvýšení sazeb v tomto utahovacím cyklu s vysokou pravděpodobností uvidíme, a to na prosincovém zasedání.

Ranní ČEZ a volební kafe BH Securities 8.11.2016

08.11.2016 | Martin Vlček | Diskuze

Trhy po devíti dnech vytrvalého klesání včera zažily svůj nejlepší den od března letošního roku. Většina akciových indexů přidala přes 2 %. Nejlépe se dařilo růstovým akciím z indexu Nasdaq a menším rizikovějším akciím z indexu Russell 2000. Výborně si vedl také bankovní sektor.

Ranní FBI kafe BH Securities 7.11.2016

07.11.2016 | Martin Vlček | Diskuze

Trhy čekají na jedny z nejdůležitějších voleb amerického prezidenta, které se konají zítra.

Americké i evropské futures posilují poté, co FBI oznámilo, že ani nové vyšetřování na základě další várky emailů Clintonové by nemělo znamenat, že se Clintonová dopustila kriminálního činu.


Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailemSouvisející články

Generální ředitel Cocal-Cola v příštím roce odstupuje

Generální ředitel největšího světového výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola Muhtar Kent odstoupí a od 1. května 2017 jej nahradí James Quincey. Kent, který firmě šéfoval od roku 2008, bude pokračovat jako předseda správní rady. Firma to uvedla v dnešním sdělení.

USA: Předběžná očekávání výše inflace University Michigan 2,3 %.

Ekonomická makrodata: Předběžná očekávání výše inflace University Michigan USA (Prelim UoM Inflation Expectations). Aktuální hodnota je 2,3 %. Minulá hodnota byla 2,4 %.

USA: Konečné velkoobchodní zásoby m/m -0,4 %. Analytici očekávali -0,4 %.

Ekonomická makrodata: Konečné velkoobchodní zásoby m/m USA (Final Wholesale Inventories m/m). Aktuální hodnota je -0,4 %. Analytici očekávali -0,4 %. Minulá hodnota byla -0,4 %.

USA: Předběžný spotřebitelský sentiment University Michigan 98. Analytici očekávali 94,3.

Ekonomická makrodata: Předběžný spotřebitelský sentiment University Michigan USA (Prelim UoM Consumer Sentiment). Aktuální hodnota je 98. Analytici očekávali 94,3. Minulá hodnota byla 93,8. Vzniklo pozitivní překvapení.

Největší tuzemské banky budou mít o svátcích zavřeno

Největší tuzemské banky budou mít letos na Štědrý den, o vánočních svátcích, na Silvestra i na Nový rok své pobočky většinou zavřené. Poslední den roku budou ale některé pobočky otevřené, naopak na Štědrý den jen výjimečně. Vyplývá to z oznámení největších bank.Čti více

Vlastník Karlovarské Becherovky se svou nejnovější akvizicí vrací na americký trh

Druhý největší výrobce alkoholických nápojů na světě Pernod Ricard převezme většinu ve firmě Smooth Ambler Spirit. Francouzská likérka se tak vrací na americký trh s whisky, který opustila v roce 2009.

Cowen předpovídá pokles cen mletého hovězího masa

Investiční firma Cowen přinesla dobrou zprávu pro segment rychlého občerstvení.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.