BoE a BoC drží sazby beze změny

20.07.2016 | 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Trhy správně očekávaly, že sazby BoC se udrží na 0,50%. Kanadská ekonomika se vzpamatovává z neklidných cen ropy a BoC následně rozhodla před jakoukoli změnou monetární politiky vyčkat na další vývoj růstu.

Foto: Sara Long

Náš výhled pro příští zasedání na začátku září je medvědí. Jsme přesvědčeni, že Kanadská banka zřejmě sníží sazby a zareaguje tak na pokles cen ropy a vývoj kanadských pracovních míst, který byl v červnu, dubnu i únoru záporný. Očekávají se i negativní tlaky na inflaci a BoC by měla podobné problémy předvídat.

Narůstají také obavy z příliš rychlého růstu zadlužení domácností, což v blízké budoucnosti zřejmě ovlivní maloobchodní prodej. V analýze současné situace Kanady jsme vzali v úvahu i lesní požáry v Albertě, ale rozsah jejich dopadu není ještě přesně známý. Je také potřeba z pohledu kvality i kvantity zhodnotit dopad brexitu, ale problémy bank by se mohly brzy přelít i do Kanady. Z pohledu měny jsme ohledně loonie (CAD) medvědí, pár střednědobě znovu míří k 1,35.

 

Trhy přecenily snížení sazeb BoE

Výsledky hlasování o brexitu bude ještě potřeba zhodnotit, ale Bank of England, která mnohokrát zopakovala, že čeká na další vývoj kolem referenda, drží sazby na 0,50%. Musíme si počkat, jestli se dočkáme prvního snížení za více než sedm let. Z našeho pohledu byla očekávání trhu ohledně snížení sazeb příliš silná. Od referenda nemáme dost ekonomických údajů, která by BoE pomohla ve správném rozhodnutí.

BoE se zatím nerozhodla snížit sazby, takové rozhodnutí by bylo předčasné. Je ale jasné, že sazby by se měly ještě nějakou dobu udržet. Inflační cíl 2% pro konec roku 2017 se zdá stále dosažitelný a snížení sazeb by posílilo vzestupný tlak na spotřebitelské ceny. Libra dosáhla jedenatřicetiletých maxim a zatímco export z oslabení těží, výhled inflace je třeba správně odhadnout.

Myslíme si ale, že BoE věří, že správnou chvíli na zvýšení sazeb je srpnové zasedání. Sazby BoE se ale drží už tak dlouho, že je těžké pochopit ten spěch.

Swissquote

 

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
gbp/usd, bank of england, usd/cad, bank of canada, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlilČti více

Federální soud kývl na navržené vyrovnání automobilky Volkswagen v aféře Dieselgate

Americký federální soudce Charles Breyer dnes schválil dohodu o urovnání Volkswagenu s americkými úřady a 475.000 majiteli naftových vozů automobilky kvůli skandálu s obcházením emisních testů v rekordní výši 14,7 miliardy USD (364,8 miliardy Kč).

Google kupuje další startup zaměřený na rozšířenou a virtuální realitu

Společnost Google (GOOG, GOOGL) se v poslední době intenzivně zaměřuje na know-how v oblasti virtuální a rozšířené reality.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.