Brexit a obchodování měnami

20.06.2016 09:38 | Swissquote Ltd | Diskuze

Posuny očekávání trhů kvůli brexitu jsou nyní na denním pořádku a očekáváme, že příští týden to bude ohlušující rámus. Přes neochvějné důkazy o jednoznačném výsledku si myslíme, že hlasování bude připomínat házení mincí. Intradenní volatilita, naznačovaná vzestupem GBP, půjde zřejmě výš, ale obáváme se, že pozice z pátku se udrží až do čtvrtka 23. června.

Foto: Public Domain

Soustředíme se na výsledek hlasování pro „odchod“, protože to by zřejmě mělo podstatný a matoucí dopad na ceny měn. Naše primární měnové obchody na výsledek „odejít“ by byly krátké pro GBP/JPY i EUR/CHF. Británie i Evropa by ztratily, pokud by se jejich vztah narušil možností, že by jednotná měna stoupla nad libru. Ve druhé řadě se obchody zaměří na prodej měn s výrazným odhalením na obchod s oběma zeměmi, protože očekáváme zpomalení růstu vzhledem k okamžité nejistotě. To vystavuje riziku NOK, PLN a SEK.

Podle tohoto scénáře analytici Swissquote pochybují, že by protichůdné faktory, jako je bezpečný status a korelace s cenami ropy, ochránily SEK a NOK před okamžitým výprodejem. Nakonec musíme vnímat i citlivost ke globálnímu riziku, kde jsou zřejmě nejzranitelnější k riskantnímu výsledku MXN, TRY a ZAR. ZAR/JPY se drží pod 6,8485 a naznačuje testování 6.5247, minima roku 2016. Jak jsme zmínili už předtím, na dlouhé straně je chytré se uchýlit k tradičně bezpečným USD, JPY a CHF.

Obavy z brexitu vrátily ale do hry bitcoin/ kryptoměny. Bitcoin proti USD poskočil na 777.01 (bitcoin/GBP 519), což představuje dvouletá maxima. Kryptoměny jsou teoreticky jediná čistá cesta, jak se vyhnout potenciální deformaci způsobené centrálními bankami po britském hlasování.

 

 

Časový rozvrh referenda

23. června 7.00 - 22.00: Otevření volebních místností (nelze zveřejňovat oficiální ani neoficiální odhady)

23. června 22.22: Uzavření hlasovacích místností, 12 regionálních volebních center začne sčítat hlasy

24. června 00.30: zveřejnění prvních odhadů z regionálních center (výsledky se budou aktualizovat)

24. červa 6.00: zveřejnění odhadu oficiálních výsledků z 12 regionálních volebních center (brzy poté oficiálně oznámí výsledky David Cameron) Uváděný čas je britský

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
velká británie, brexit, gbp - britská libra

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Black Friday jsou vánoční prodejní akce ale ne výprodej na finančních trzích

Dnešní černý pátek se vztahuje na tradiční předvánoční prodejní akce a s pádem na finančních trzích nebude mít nic společného. Dnešní nálada bude totiž na trzích poklidná.

MUFG: Nejistota kolem Brexitu vede k větší volatilitě libry

Podle analytika MUFG Lee Hardmana je již zcela jasné, že nejistota kolem Brexitu bude nadále zvyšovat volatilitu libry, neboť trh stále nemá k dispozici podrobnější informace ohledně budoucí strategie nové britské vlády.Čti více

Trumpovi poradci uklidňují AT&T a Time Warner ohledně plánované akvizice

Zvolený prezident Donald Trump byl ještě před volbami ostře proti chystané akvizici Time Warner (NYSE:TWX) ze strany telekomunikačního giganta AT&T (NYSE:T), to však po jeho nástupu do funkce nemusí být rozhodující, informuje deník Financial Times.

Twitter je podle analytika nejdůležitější sociální platformou

Analytik firmy Monness, Crespi, Hardt James Cakmak řekl, že Twitter je v porovnání s Facebookem mnohem demokratičtější platformou, která dává všem uživatelům a zdrojům zpráv stejný přístup k publiku.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.