Britské výsledky překvapují vzestupem

26.08.2016 | 07:46 | fa ra | Diskuze

Červencový maloobchodní prodej vyšel i přes sklíčenost po brexitu nad očekávání. Maloobchodní prodej bez automobilů a paliv stoupl meziročně o 5,4% a překonal medián výhledu i předešlý výsledek 3,9%, protože prodej textilu a obuvi stoupl meziměsíčně o 5,1% ve srovnání s červnovým poklesem meziměsíčně o 1,6%.

Foto: Martin Pettitt

Slabá libra možná pomohla podpořit utrácení spotřebitelů, ale také se zdá, že trh vnímal výsledek hlasování o odchodu z Evropské unie příliš pesimisticky. Slabší libra je tedy výhodou, protože to pomůže britské ekonomice i přes očekávané snížení HDP.

V poslední zprávě Bank of England se výhled HDP pro rok 2016 drží na 2%, ale pro rok 2017 se výrazně snižuje z 2,3% na 0,8%, protože se dlouhodobě očekává výrazné snížení osobní spotřeby. Červencový dobrý výsledek maloobchodního prodeje je možná pozitivním důsledkem slabší libry, ale je jen krátkodobý. Začínáme dostávat výsledky po brexitu. Kromě maloobchodního prodeje se pracovní trh i přes chmurný výhled drží. Míra zaměstnanosti je nad 74%, zatímco míra nezaměstnanosti se drží na 4,9%, počet uchazečů o práci klesl v červenci na 8,6 tis (proti mediánu výhledu 9 tis). Hlavní inflace poskočila z červnových 0,5% v červenci meziročně na 0,6%. Jedna věc je tedy jistá: trh byl po hlasování o brexitu příliš pesimistický a potřebuje lepší odhad. Další várka výsledků z VB bude klíčová pro určení střednědobého a dlouhodobého dopadu brexitu.

Po propadu na 1.2866 po zmírňujícím kroku BoE zvrátil GBP/USD momentum a vyšplhal na 1.3185. Libra se v pátek ocitla pod tlakem, protože dolaroví býci se vrátili na trh a stlačili pár na 1.3080.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
velká británie, swissquote, gbp - britská libra

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlil

Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).Čti více

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.