BTMU: Výhled pro kurz EUR/USD před rozhodnutím ECB

27.11.2015 | 17:32 | V Z | Diskuze

Euro pravděpodobně před nacházejícím měnovým zasedáním Evropské centrální banky bude nadále čelit silnému americkému dolaru. Uvádí to ve své předpovědi Bank of Tokyo Mitsubishi (BTMU).

Foto: Public Domain

 

Stále více investorů očekává, že ECB výrazně sníží úrokové sazby. Zpráva agentury Reuters, která spekuluje, že ECB zavede dvoustupňový systém pro depozitní sazby, ještě zvýšila očekávání významnějšího snížení depozitní sazby o nejméně 10 bazických bodů. ECB tuto zprávu nepopřela, což naznačuje, že jí vyhovuje, pokud trh počítá s negativnějšími sazbami.

Předpokládáme, že ECB na svém nadcházejícím zasedání nezklame očekávání a sazby sníží. Náš krátkodobý hodnotící model nadále naznačuje, že kurz EUR/USD bude v nejbližším období vystaven riziku propadu a před koncem roku pravděpodobně poklesne k novým cyklickým minimům.

Naproti tomu kurz amerického dolaru pravděpodobně poroste. Trh očekává, že americká centrální banka Fed začne brzy zvyšovat své úrokové sazby. Potvrzení solidní míry zaměstnanosti na americkém trhu v listopadu pravděpodobně potvrdí setrvačnost růstu kurzu dolaru před nadcházejícím zasedáním Federálního výboru pro volný trh, uvádí BTMU.

BTMU předikuje, že kurz EUR/USD se v nejbližším období bude pohybovat v rozmezí 1,03-1,08.

 

Zdroj:efxnews

Podobná témata
ecb, fed, btmu, forex, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.