Carl Icahn vstupuje do Xeroxu. Akcie firmy se od počátku roku nacházejí v poklesu

25.11.2015 17:18 | wa pe | Diskuze

Pouhý den poté, co investor Carl Icahn ohlásil, že se stal druhým největším akcionářem Xerox Corp., spadly akcie společnosti o skoro 2 %, což dále prohloubilo jejich ztráty od počátku roku na aktuální 24 %.

Ilustrační foto,  Ken Bosma

K poklesu došlo i přesto, že analytici odpověděli na novou investici do Xeroxu veskrze pozitivně. Icahn se nechal slyšet, že akcie společnosti jsou podhodnocené a že má v úmyslu získat zastoupení ve správní radě. Xerox se potýká se slabou poptávkou po svých produktech a jeho snahy o transformaci a rozrůznění aktivit prozatím nebyly úspěšné. Před měsícem firma publikovala svůj strategický přehled, ve kterém výkonná ředitelka Ursula Burns vyjádřila svou nespokojenost se stavem společnosti. Na optimismu nepřidal také odchod Kathryn Mikellsové z pozice finanční ředitelky, která odešla ke společnosti Diageo PLC.

Odborníci z Credit Suisse jsou přesvědčeni, že vstup Carla Icahna do Xeroxu zvyšuje pravděpodobnost rozdělení firmy, či přímo jejího prodeje. Vzhledem k jeho přehledu v poradenských firmách napříč sektory, vidí pravděpodobným také jeho značný vliv na volbu nového finančního ředitele.

Xerox není jedinou nedávnou Icahnovou investicí, která prozatím neodpovídá jeho agresivnímu aktivismu, který jej a jeho společnost charakterizuje. Icahn se proslavil v roce 2013, kdy dotlačil výkonného ředitele Apple Inc. Tima Cooka k vyplacení výnosů akcionářům o objemu 100 milionů USD. Mezi další jeho úspěšné investice můžeme počítat také společnosti Netflix Inc. a Family Dollar.

Zdroj:MW

Podobná témata
hedge fondy, podhodnocené akcie, xerox, carl icahn, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.