Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

19.10.2016 12:57 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Foto: Gerd Altmann

Graf Pražské burzy a evropských akcií za poslední měsíc:

 

Poslední měsíc je v Praze živo, obchodování ožilo na konci září, kdy se na trhu opět objevila další tranže Monety. Té se zbavilo GE Money poměrně nečekaně, neboť se čekalo, že nadále pokračuje tzv. lockup i z jejich strany. Nicméně po počátečním poklesu Monety k 76 korunám dne 30.9.2016 (tranže byla upsána za 75) přišel rychlý růst této akcie a to dokonce na nová letošní maxima tohoto titulu, důvodem bylo to, že prodávané akcie byly z velké většiny alokovány předvybraným investorům a na tržní poptávku se nedostalo nic nebo jen minimálně. Proto šel kurz tohoto titulu poměrně rychle nahoru a to za vysokých objemů obchodů. Spekuluje se o  zařazení Monety do MSCI indexu, což by bylo pozitivní, především pak z dlouhodobého pohledu, krátkodobě bych nepřeceňoval reakci trhu v den zařazení Monety do indexu.. V průběhu října posílily i akcie Komerční banky (895) a Erste (750), podle mého názoru jsou na současných úrovních poměrně vysoko a radši bych na těchto úrovních z titulů krátkodobě vystoupil.  Z finančních titulů tak na zajímavých cenových úrovních zůstává podle mého názoru VIG, a také Allianz obchodovaná u našeho velkého západního souseda.

Zadařilo se i Čezu, který atakoval úrovně 470 korun, letošní maxima, když se probudila cena elektřiny, která je základním podkladovým aktivem pro vývoj kurzu. Čez zatím tento růst plně nereflektoval, pokud se cena udrží, případně bude dále posilovat, je to pro Čez samozřejmě pozitivní. Nadále však Čez bojuje s odstávkami svých nejvýnosnějších jaderných zdrojů, naposledy dnes byla prodloužena odstávka reaktoru Temelín 1 o 19 dní do 19.prosince… co na to říct… trošku sebereflexe managementu by bylo potřeba a vyvození osobní zodpovědnosti, zatím jsem nic takového v této společnosti neviděl.. Státní vlastnictví prostě není to nejefektivnější…  8.11.2016 Čez zveřejní své výsledky za 3.kvartál a uvidíme, zda se nedočkáme nějakého negativního překvapení ve formě snížení letošních čísel… pokud by tomu tak bylo a trh reagoval poklesem, může to být zajímavá příležitost nastoupit do tohoto titulu za lepší než dnešní ceny. Na dlouhodobém pozitivním efektu, pokud se ceny elektřiny nevrátí zpět dolů, se pokles na úrovni letošních čísel nijak zásadně nepromítne.

Zdroj:Michal Semotan, J&T

Podobná témata
ecb, analýzy, facebook, čnb, opec, apple, pražská burza, cena ropy, investiční sloupky, čez, moneta money bank, alcoa inc, twitter inc, glencore xstrata plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Twitter ohlásil výsledky hospodaření ve třetím čtvrtletí

(Aktualizováno v 15:02) Twitter (NYSE:TWTR) ohlásil výsledky hospodaření za Q3: zisk na akcii byl $0,13, čímž překonal očekávání analytiků o $0,04.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.