Ceny akcií možná ještě klesnou, teprve pak bude čas nakupovat, tvrdí Goldman

14.01.2016 | 07:39 | V Z | Diskuze

Propad cen akcií, způsobený především vývojem ekonomiky v Číně, se může ještě zhoršit. Pokud tomu tak skutečně bude, měli by investoři využít situace a opět začít nakupovat cenné papíry, uvedl pro agenturu Bloomberg Christian Mueller-Glissmann ze skupiny Goldman Sachs.

Foto: Public Domain

 

Ředitel pro portfoliové strategie již od srpna zastává neutrální pozici vůči světovým akciím, avšak uvádí, že jakýkoli další propad hodnoty by vytvořil investiční příležitosti. Mueller-Glissmann preferuje evropské akcie, protože jsou levnější než americké, a podle něj nabízejí potenciál pro rostoucí výnosy.

„Po takto prudké korekci je z pohledu hodnocení nutné začít budovat tlumič, který nebyl k dispozici na začátku prosince,” prohlásil Mueller-Glissmann v telefonickém rozhovoru z Londýna. „Evropa nabízí potenciál růstu výnosů v řádu jednotek procent. Mělo by se jí dařit dobře.“:

Index Stoxx Europe 600 má za sebou nejhorší týden za více než čtyři roky a v pondělí dále poklesl. Jeho hodnota spadla na 14,2x odhadovaných výnosů, tj. nejnižší úroveň od ledna. V úterý index vzrostl o 0,9 %.

Evropská centrální banka však evropskou ekonomiku podporuje, čímž pomáhá i všem společnostem v regionu. Jejich akcie jsou obchodovány asi 8 % pod úrovní amerických akcií.

Goldman Sachs odhaduje, že index Stoxx 600 vůči včerejší hodnotě v příštích 12 měsících naroste o asi 18 %. Tento odhad převyšuje odhad růstu indexu Standard & Poor’s 500 asi dvojnásobně. Propad z minulého týdne na výhledu nic nezměnil.

Banka zastává vůči evropským výnosům více býčí postoj než její konkurenti. Goldman Sachs odhaduje, že zisk vygenerovaný společnostmi, které tvoří index Stoxx 600, letos stoupne o 8 %. Analytici dotazovaní agenturou Bloomberg v průměru predikují nárůst o 5,7 %. V roce 2017 dokonce Goldman Sachs odhaduje nárůst výnosů o 10 %.

Jak přežít neklidnou situaci na trhu? Investujte do finančních společností, výrobců zboží každodenní potřeby, zdravotnických firem a společností s užší vazbou na ekonomické oživení v Evropě, uvádí Mueller-Glissmann. Tyto společnosti podle něj budou pravděpodobně lépe kryty před bouřemi na světových trzích  s cennými papíry.

Ačkoliv Mueller-Glissmann preferuje evropské akcie kvůli jejich výnosovému potenciálu, nezastává ani medvědí pozici vůči americkým cenným papírům. Goldman Sachs doporučuje investorům podržet si alokaci amerických akcií, i když se podle nich blíží konec dlouhého období býčího trhu.

Goldman Sachs neočekává recesi na americkém ani globálním trhu.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
ecb, goldman sachs, evropské akcie, americké akcie, stoxx 600, cenné papiry, akcie, index s&p 500

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.