Český telekomunikační úřad společnosti O2 Czech Republic vyměřil pokutu ve výši 4,5 mil. Kč

27.07.2016 | 11:16 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Český telekomunikační úřad společnosti O2 Czech Republic vyměřil pokutu ve výši 4,5 mil. Kč za nekalou obchodní praktiku v souvislosti s aktivací služby automatického obnovování datového balíčku a za nesplnění informační povinnosti o právu účastníka ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti její změny vnucené operátorem.

 

ČTÚ v rámci pravomocného rozhodnutí nařídil operátorovi povinnost odstranit ze smluv všechna ujednání, na základě kterých by bylo O2 oprávněno bez výslovného a aktivního objednání ze strany spotřebitele automaticky obnovit datový balíček.

O2 se správního deliktu nesplnění informační povinnosti dopustilo opakovaně, respektive do dvou let od minulého uložení pokuty 2 mil. Kč v souvislosti migrací zákazníků z terifů Neon na tarify Free, což ČTÚ zohlednil při stanovení výše pokuty.

Český telekomunikační úřad u O2 šetří rovněž nedávnou změnu smluvních podmínek spočívající v úplném zastavení datových služeb po vyčerpání základního objemu dat, a to opět z hlediska splnění informačních povinností, uvádí ČTÚ v prohlášení.

Za podobný produkt „Data nad rámec balíčku“ uložil loni Český telekomunikační úřad pokutu 1 mil. Kč společnosti Vodafone a učinil kroky pro zahájení správního řízení i s O2.

Akcie společnosti (BAATELEC) dnes ztrácí 0,5 % na 239,4 Kč.

Zdroj:Jan Tománek Fio banka, a.s.

Podobná témata
o2 czech republic, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.