Český telekomunikační úřad společnosti O2 Czech Republic vyměřil pokutu ve výši 4,5 mil. Kč

27.07.2016 11:16 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Český telekomunikační úřad společnosti O2 Czech Republic vyměřil pokutu ve výši 4,5 mil. Kč za nekalou obchodní praktiku v souvislosti s aktivací služby automatického obnovování datového balíčku a za nesplnění informační povinnosti o právu účastníka ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti její změny vnucené operátorem.

 

ČTÚ v rámci pravomocného rozhodnutí nařídil operátorovi povinnost odstranit ze smluv všechna ujednání, na základě kterých by bylo O2 oprávněno bez výslovného a aktivního objednání ze strany spotřebitele automaticky obnovit datový balíček.

O2 se správního deliktu nesplnění informační povinnosti dopustilo opakovaně, respektive do dvou let od minulého uložení pokuty 2 mil. Kč v souvislosti migrací zákazníků z terifů Neon na tarify Free, což ČTÚ zohlednil při stanovení výše pokuty.

Český telekomunikační úřad u O2 šetří rovněž nedávnou změnu smluvních podmínek spočívající v úplném zastavení datových služeb po vyčerpání základního objemu dat, a to opět z hlediska splnění informačních povinností, uvádí ČTÚ v prohlášení.

Za podobný produkt „Data nad rámec balíčku“ uložil loni Český telekomunikační úřad pokutu 1 mil. Kč společnosti Vodafone a učinil kroky pro zahájení správního řízení i s O2.

Akcie společnosti (BAATELEC) dnes ztrácí 0,5 % na 239,4 Kč.

Zdroj:Jan Tománek Fio banka, a.s.

Podobná témata
o2 czech republic, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Analýza Komerční banky k akciím O2: Investiční doporučení a cílová cena

Investiční příběh: Po zveřejnění hospodářských výsledků za třetí kvartál a oznámeném návrhu managementu vyplatit emisní ážio akcionářům jsme přistoupili k revizi našich odhadů i doporučení.

Ilustrační foto

O2 se zlobí: Dlouholetý předražený monopol jí vyfoukla konkurence s výrazně nižší cenou

Telekomunikační firma O2 podala k ÚOHS podnět kvůli prošetření veřejné zakázky na volání vězňů. O2 nabízelo dosud své služby za 15 koruna za minutu, konkurence nabídla necelé dvě koruny. Ztráta lukrativního korýtka tak firmu značně rozlítila. 

Ilustrační foto

Příští týden na akciových trzích: Změna v indexu MSCI, makroekonomické události v USA, víkendové referendum v Itálii

Příští týden bude dle názoru analytiků J&T rušno do středy, kdy končí listopad a dojde k rebalancování některých indexů (např. MSCI).Čti více

Stříbrné mince American Eagle s letošním datem jsou vyprodány, zlaté mince míří k rekordu

Prodej stříbrných mincí American Eagle s letošním datem klesl z loňského rekordu o 20 procent na nejnižší hodnotu za čtyři roky a letošní zásoby jsou již vyprodány, uvedla americká mincovna.

Ilustrační foto

Co se očekává od dnešního setkání kartelu OPEC s nečleny?

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes ve Vídni setkají se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili jednání o globální dohodě na omezení těžby. Podle agentury Reuters půjde o první takovéto setkání od roku 2002.

Ukrajina a Rusko se blíží shodě v otázce dodávek plynu

Rusko a Ukrajina učinily pokrok při dnešním jednání o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Třístranné jednání zprostředkované Evropskou unií bylo první od loňského listopadu, kdy Kyjev přestal kupovat ruský plyn, uvedla agentura Bloomberg.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.