CETV neplánuje dividendu, ale bude soustředit hotovost do snížení dluhu

25.02.2016 | 08:46 | fa ra | Diskuze

Jeden ze šéfů mediální společnosti CME, Michael Del Nin, včera uvedl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg, že společnost hodlá využít veškerou přebytečnou hotovost na snižování dluhu, a proto v dohledné době nepředpokládá vyplacení dividend. Del Nin dodal, že poměr čistého dluhu k provoznému zisku OIBDA by mohl letos klesnout pod 8x, což by firmě ušetřilo úrokové náklady.

Foto: Gerd Altmann


Snahu o snižování dluhu hodnotíme pozitivně, protože zadlužení je velmi vysoké. Informace o dividendách by neměla nikoho překvapit vzhledem k tomu, že CME je již mnoho let v čisté ztrátě a dividendy nevyplácelo ani ve vysoce ziskových letech. Nečekáme významný dopad na cenu akcií.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
cetv, cme, dividendy, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

CME: Očekáváme pokračující růst, možné zvýšení výhledu

CME zveřejní výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí 2016 zítra před otevřením trhu.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.