CETV ohlásila výsledky za Q4

22.02.2016 | 11:27 | fa ra | Diskuze

Aktualizováno 11:27: Mediální společnost CME oznámila dnes ráno výsledky svého hospodaření za Q4 2015. Na všech úrovních jsme zaznamenali horší než očekávané údaje, největším zklamáním pak byla celková výše čistého zisku, resp. ztráty. Potvrdilo se, že tržby srazil silný dolar, zatímco provozní zisk byl ovlivněn úsporami nákladů.

Foto: CME

Hlavní trendy a překvapení: (1) Na vývoji tržeb je nadále patrný výrazný dopad posilování amerického dolaru. Kvůli tomu celkové tržby klesly ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 9,5 %, zatímco při stabilních kurzech by CME zaznamenalo nárůst o 3,0 %. (2) Konsolidovaná OIBDA dosáhla 56,2 mil. USD a oproti poslednímu kvartálu 2014 se zvýšila o 1,1 mil. USD. Celková OIBDA marže se zvýšila o 3,2 pb na 28,7 %. (3) Z pohledu segmentů jsme meziroční zlepšení OIBDA marže zaznamenali s výjimkou Chorvatska u všech zemí. Oproti našemu očekávání výrazněji vzrostla v České republice, nicméně o největší překvapení se postaralo Bulharsko, kde byla marže oproti Q4 14 téměř dvojnásobná. Naopak největší zklamání je pro nás vývoj na Slovensku, kde byl meziroční růst jen marginální.

Výsledky za celý rok: V celoročním hodnocení tržby klesly o 11 %, při konstantních kurzech ale vzrostly o 5,9 %. OIBDA zaznamenala zlepšení o 28,7 % na 122,8 mil. USD, očištěná o vliv měnových kurzů pak vzrostla o 52,9 %, což zapadá do očekávaného růstu managementem v rozmezí 45 až 55 %. Celková ztráta klesla na 102,3 mil. USD oproti 151,5 mil. USD v roce 2014. Volný cash flow dosáhl 55,5 mil. USD (tj. lehce nad cílem managementu 45 až 55 mil. USD).

Refinancování dluhu: CME zároveň oznámilo refinancování velké části dluhu získáním nového úvěru ve výši 469 mil. EUR splatného v únoru 2021, za který se zaručil největší akcionář Time Warner. Refinancování se týká zhruba poloviny dosavadního dluhu a nahradí nejdražší dluhopisy s 15% úrokem splatné v příštím roce. Změna přinese snížení úrokových nákladů, když nový dluh bude v závislosti na ziskovosti a poměrech zadlužení CME úročen sazbou mezi 7 až 10,5 %. CME zároveň podepsala dodatek s Time Warner o revolvingovém úvěru, jeho splatnost se posune z listopadu 2017 na únor 2021. CME tak nyní bude mít nejbližší splatný dluh až v listopadu 2018.

Dopad na předpovědi: Výsledky naplnily očekávání managementu, nicméně ve srovnání s konsensem zaznamenaly zklamání zejména na celkové úrovni. Oproti našemu očekávání byly jedním z hlavních důvodů vyšší úrokové náklady, na úrovni OIBDA však byly vesměs v souladu s odhady. Refinancování dluhu se v budoucnu pozitivně projeví na zlepšující se celkové ziskovosti firmy. To by mělo mít pozitivní vliv i na naše odhady budoucích výsledků. Negativně by měl v letošním roce ještě působit posilující dolar, přestože vliv by neměl být již tak výrazný. Management k letošnímu roku ve své tiskové zprávě nic neuvedl. K přehodnocení našich odhadů přistoupíme v následujících týdnech.

Dopad na akcie, cílovou cenu a doporučení: Akcie CME po otevření trhu pro nás překvapivě rostou o vysokých 8 %. Výsledky hospodaření byly oproti konsensu jednoznačně horší, zdá se tak, že trh z dnešních událostí vzal v potaz pouze úspěšné refinancování svého dluhu. Prozatím ponecháváme v platnosti naše doporučení Držet s cílovou cenou na 2,5 USD za akcii.

Očekávané události: Odpoledne se uskuteční konferenční hovor. Výsledky hospodaření za Q1 16 by mohly být oznámeny koncem dubna.

 

Zdroj:Komerční banka, Redakce

Podobná témata
cetv, hospodářské výsledky, česká republika, usa, média, akcie, podnik a byznys

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Federální soud kývl na navržené vyrovnání automobilky Volkswagen v aféře Dieselgate

Americký federální soudce Charles Breyer dnes schválil dohodu o urovnání Volkswagenu s americkými úřady a 475.000 majiteli naftových vozů automobilky kvůli skandálu s obcházením emisních testů v rekordní výši 14,7 miliardy USD (364,8 miliardy Kč).

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.