Wells Fargo zklamala. Warren Buffett má v oblibě už jiné finanční akcie

22.09.2016 13:01 | V Z | Diskuze

Na trhu se množí spekulace, že některé kroky, které legendární investor v poslední době podniká, že se chystá vstoupit do významné investiční banky.

Foto: thetaxhaven

Chystá se Warren Buffett investovat do banky JPMorgan Chase, když jeho pravá ruka Todd Combs, byl jmenovám do představenstva JPMorgan Chase? 

Warren Buffett od odhalení skandálu v s falešnými účty v bance Wells Fargo mlčel, dokonce i poté, kdy senátorka Elizabeth Warrenová vyzvala ředitele v průběhu senátní diskuse v úterý ředitele banky Wells Fargo Johna Strumpfa k okamžité rezignaci. V úterý večer Buffett uvedl pro Fox Business Network, že o Wells Fargu, prezidentských volbách a dalších tématech promluví až v listopadu.

Minulý týden vyšlo najevo, že zaměstnanci Wells Fargo tajně vytvořili od roku 2011 miliony neautorizovaných bankovních účtů a účtů ke kreditním kartám bez vědomí či souhlasu „údajných“ klientů. Banka kvůli tomu propustila v průběhu posledních let 5300 zaměstnanců.

Zatímco drama ve Wells Fargu pokračuje, mezi analytiky se objevují spekulace, že se Warren Buffett chystá investovat do jednoho z jeho hlavních konkurentů.

V úterý ráno, právě v okamžiku, kdy se Stumpf připravoval na „grilování“ ze strany Warrenové a jejích kolegů ze senátního výboru pro bankovnictví, oznámila investiční banka JPMorgan Chase, že se členem jejího představenstva stane jeden z hlavních Buffettových mužů, Todd Combs.

Buffettova Berkshire Hathaway přitom v JPMorgan Chase zatím nevlastní žádný podíl. Buffett sám však nešetří slovy chvály pro ředitele JPMorgan Jamieho Dimona.

V roce 2013, kdy byla JPMorgan Chase udělena vysoká pokuta v souvislosti s vysoce ztrátovými transakcemi provedenými „londýnskou velrybou“, obchodníkem Bruno Iksilem, dokonce Buffett přirovnal Dimona pro CNBC k legendárnímu baseballovému hráči Babe Rothovi.

Buffett prohlásil, že Dimon dokáže dávat stále nové rány, stejně jako Babe Ruth dokázal v průběhu jediné sezóny skórovat 60 homerunů. (Podle mnohých je spojitost mezi baseballovým úderem a finančním podvodem nejasná.)

Buffett a Dimon se rovněž na začátku letošního roku připojili ke skupině ředitelů velkých firem, kteří vyzvali k vyššímu využívání selského rozumu ve firemní správě.

Dimon v úterý pochválil Combse v tiskové zprávě uvádějící, že jde o mimořádného vůdce, investora a myslitele, s hlubokým porozuměním pro finance a byznys. Podle Dimona Combs pro banku „bude přínosem díky svém moudrosti a dobrému úsudku.“

Jsou všechny tyto komplimenty známkou, že se Berkshire chystá investovat do JPMorgan Chase? A případně snížit svůj podíl ve Wells Fargo? To není zcela jasné.

Wells Fargo stále patří k nejoblíbenějším titulům Warrena Buffetta. Berkshire Hathaway vlastní téměř 480 milionů akcií této firmy a Buffett osobně drž další více než dva miliony kusů.

Buffett je přitom otevřeným fanouškem finančního sektoru. Berkshire drží podíly např. ve společnostech American Express, U.S. Bancor, Goldman Sachs, Visa, Bank of New York Mellon, M&T Bank a MasterCard.

Berkshire rovněž vlastní opční listy v Bank of America v hodnotě 5 miliard dolarů. Pokud by se je rozhodl vykonat, stal by se okamžitě jedním z nejvýznamnějších akcionářů.

Buffett si přitom ponechal významné podíly ve finančním sektoru i poté, co jím v posledních letech zmítaly obrovské skandály a musel čelit zhoubnému vlivu nízkých (či dokonce nulových) úrokových sazeb po celém světě.

Problémy, které pronásledují Wells Fargo, přitom hned tak nezmizí. A jsou v mnoha ohledech horší než neprůhledné finanční machinace, které byly odhaleny v předchozích letech. Současný skandál s falešnými účty je pro běžné spotřebitele lépe představitelný a pro reputaci banky o to horší.

Proto se množí hlasy vyzývající Buffetta, aby se k situaci vyjádřil již nyní a ne až po volbách.

Zdroj:money.cnn, redakce
Líbil se vám tento článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrační foto

Berkshire Hathaway zvýšila zisk o 15 procent a věštec z Omahy Warren Buffett opět může slavit

Čistý zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl meziročně o 15 procent na 6,29 miliardy dolarů (161 miliard Kč). Firma to uvedla v dnešní zprávě.

Ilustrační obrázek

Nejzajímavější akcie na dnešní den: Toll Brothers, Pfizer, Garmin, Saudi Aramco a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA: TOL, DISH, SIX, TRCO, FSLR a další.

Ilustrační obrázek

George Soros není jediným, komu se zalíbily akcie finančních institucí

Afinitu známého investora a miliardáře, George Sorose, k akciím bank dokládá aktuální hlášení regulačnímu úřadu SEC, udávající stav držených akcií ke dni 31. prosince 2016.

Akcie bank v USA již druhým dnem výrazně posilují. Chystá se snížení jejich regulační zátěže

Druhé vystoupení předsedkyně FEDu, Janet Yellenové před Kongresem dnes nepřineslo nic výrazně nového, trhy však i nadále očekávání snížení regulační zátěže ve finančním systému, z čehož těží především akcie bank.

Ilustrační obrázek

Nejzajímavější akcie na dnešní den: Pepsi, Google, Amazon a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA: PEP, ANTM, HLT, AMZN, GOOGL, IART a další.Čti více
Ilustrační obrázek

Nejzajímavější akcie na dnešní den: Berkshire, Tesla, Apple a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA: BRKB, AAPL, TSLA, URBN, HOG, GOOGL, T, WMT & další.

Loop Capital zvýšil cílovou cenu pro akcie Broadcom

Analytička Loop Capital Betsy Van Hees zvýšila cílovou cenu pro akcie Broadcom (NASDAQ:AVGO) z 211 na 244 dolarů. To naznačuje potenciál pro růst o 16%.

Deutsche Bank snížila rating pro akcie Nordex z úrovně Sell na Hold

Deutsche Bank snížila rating pro akcie Nordex z úrovně Sell na Hold. Cílová cena 14 eur naznačuje potenciál pro růst o 6,5%.                                                                                                                                                                  

Buffet nakoupil další akcie Apple

Během interview pro televizní stanici CNBC po zveřejnění výroční správy společnosti Berkshire Hathaway (BRK.A, BRK.B) se Warren Buffet zmínil, že od začátku roku více než zdvojnásobil počet akcií Apple v držení fondu, a to včetně 120 milionů akcií, které Buffet koupil na svůj vlastní účet.

Goldman snížil cílovou cenu pro akcie STZ, zvýšil cenu pro PM

Investiční firma Goldman Sachs po návštěvě investiční konference CAGNY snížila cílovou cenu pro akcie Constellation Brands (NYSE:STZ) a naopak zvýšila cílovou cenu pro akcie Philip Morris (NYSE:PM).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.