Čína plánuje mohutný vstup na trh s počítačovými paměťmi. Chystá se koupit akcie Mikronu?

18.11.2015 | 13:54 | wa pe | Diskuze

Předseda Tsinghua Unigroup Zhao Weighuo uvedl pro agenturu Reuters, že je v jednání s firmou ze Spojených států zaměřující se na výrobu polovodičových součástek, a že by mohlo dojít k uzavření dohody před koncem tohoto měsíce.

 

Analytikové očekávají, že ve světle posledních čínských kroků v oblasti počítačových pamětí zaměří Tsinghua svou pozornost na společnost Micron Technology (MU). Zhao vysvětlil, že nabytí majoritního podílu je nepravděpodobné z důvodu regulačních obav. Nicméně výzkumná firma poukázala na její již existující akciový podíl ve Western Digital Corp s 33% prémií, který by mohl být předlohou chystané dohody. Experti jsou přesvědčeni, že nákup i rozvoj aktiv v oblasti polovodičů jsou pro Čínu poměrně problematické a v budoucnu tedy očekávají další dohody jednak investičního, ale i nátlakového charakteru.

Jednání pouze potvrdilo ambice Číny stát se globálním hráčem na poli polovodičových součástek a obzvláště počítačových pamětí. Mezi odborníky panuje shoda, že paměti jsou přirozeným cílem Číny, jelikož celá řada jejích kroků z poslední doby se týkala paměťových technologií ISSI, MU, 3D NAND. Také upozorňují na fakt, že Micron, jakožto čtvrtý největší výrobce polovodičových součástek na světě, představuje dobrého kandidáta na akvizici. Analytici z Macquarie Group odhadují, že čínská strategie na trhu s polovodiči se bude skládat jak z investic, tak nátlakových metod a pokud Tsinghua získá 15% podíl v Micronu, společnost si tak přijde na přibližně 3,3 miliardy USD.

Zdroj:Reuters

Podobná témata
micron technology, čína, it, počítačové paměti, tsinghua, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.