Čínská konkurence elektromobilům Tesla

07.06.2016 | 10:58 | Miloš Kotek | Diskuze

O společnosti Qiantu Motor většina lidí, kteří se zajímají o elektrické automobily, v životě neslyšela. Nicméně jde o společnost, které by investoři do akcií společnosti Tesla měli věnovat zvýšenou pozornost.

Foto: Public Domain

 

Qiuntu Motor je největší čínská domácí designová automobilní společnost, jejíž produkce vozů je spíše známá proto, že používá materiály a výrobky, které jsou doménou spíše u jachet, nebo u podnikatelských tryskových letadel. Společnost v současné době vyvíjí sportovní vůz, který chce uvést na trh v příštím roce. Automobil má mít elektrický motor, karoserii z karbidových vláken a hliníkovou konstrukci.

Cena vozu má dosahovat 700 tisích yuanů (106 tisíc USD), což je srovnatelná cena s Modelem S společnosti Tesla.

„Bereme si příklad z Tesly, stejně jako z ostatních výrobců elektromobilů,“ říká generální ředitel společnosti Lu Qun. „Naším cílem je vytvářet vysoce kvalitní vozy, což s sebou nese nutnost postavit novou továrnu, protože v Číně neexistuje továrna na formování karbonových vláken.“

Společnost Qiuntu Motor doufá, že se jí podaří zabrat podstatnou část trhu s elektromobily v Číně. Do roku 2025 se očekává deseti násobný růst na 3 miliony prodaných vozů.

Dalším čínským konkurentem společnosti Tesla Motors je společnost Chehejia, která uvede v roce 2017 na trh elektromobil typu SUV, který by měl konkurovat Modelu X společnosti Tesla.

Generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska však tyto zprávy nechávají chladným. Na konferenci v minulém týdnu žertoval, že „existuje tolik oznámení o vstupu elektromobilů na trh, že si počkám, až moje matka uvede to svoje.“

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
elektromobily, tesla motors, akcie, doprava, qiantu motor, chehejia

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.