Čínské akcie může podpořit propojení trhů

19.08.2016 | 14:48 | fa ra | Diskuze

Zatímco světovými burzami v posledních týdnech hýbe výsledková sezóna a spekulace o dalším směřování měnové politiky Fedu, v Číně je pozornost upřena na regulatorní novinky.

Foto: Dennis Jarvis

Vláda mimo jiné schválila propojení trhů v Hong Kongu a Šen-čenu, což umožní zahraničním investorům nakupovat tituly v pevninském velkoměstě. Samotné propojení bude zahájeno asi za čtyři měsíce.

V předloňském roce jsme již zažili propojení mezinárodní hongkongské burzy s pevninským trhem v Šanghaji. Oznámení změny sice tehdy ještě silnou reakci nepřineslo; jen za první měsíc po spuštění propojení ale šanghajské indexy vyskočily o více než 20 % a výrazně překonaly prakticky všechny světové burzy. Není proto divu, že v hledáčku investorů se teď ocitly šenčenské akcie. Je však nutno dodat, že raketovému růstu v roce 2014 pomohlo i snížení úrokových sazeb čínskou centrální bankou, což nyní neočekáváme.

Na místě tak je velká opatrnost. Šenčenský index se obchoduje na vysokém 25násobku očekávaných zisků (oproti 17,5x u globálního indexu MSCI World), dividendový výnos je pouhých 0,8 % (světový průměr je okolo 2,5 %). Na burze v Šen-čenu sice převažují oblíbená a rostoucí odvětví jako technologie, farmacie a spotřební zboží, ocenění je ale i tak velmi vysoké. Případná pozitivní reakce na propojení trhů by proto mohla být jen dočasná.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
čína, čínské akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Čínský provozovatel datových center, GDS Holdings nabídne své akcie v rámci IPO

GDS Holdings oznámila Komisi pro cenné papíry v USA, že nabídne své akcie v rámci primární veřejné nabídky.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.