ČNB udělila rekordní pokutu za poskytování investičních služeb bez oprávnění

27.04.2016 | 20:52 | fa ra | Diskuze

Česká národní banka udělila společnosti Regirt Propeat, s.r.o. pokutu ve výši 12 000 000 korun. Sankce byla udělena za poskytování hlavní investiční služby přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů bez patřičného povolení.

Foto: Web4Trader

 

Společnost zprostředkovávala svým zákazníkům pomoc při obchodování na forexu a s CFD. ČNB, dle zveřejněného rozhodnutí, reagovala na podnět od veřejnosti a rozhodla se vyslechnout několik svědků, kteří potvrdili nařčení z poskytování investičních služeb bez řádného povolení.

K nepovolené činnosti mělo docházet v průběhu roku 2014, samotné vyšetřování pak pokračovalo v průběhu jara a léta 2015. Společnost Regirt Propeat, s.r.o. ještě 10. 5. 2015 odeslala ČNB své vyjádření k zjištěným skutečnostem.

Následně je možné v obchodním rejstříku sledovat zásadní změny ve společnosti. Dosavadní jednatelka paní Vladimíra Galisová opouští k 26. květnu 2015 pozitici jednatelky i jediného společníka, společnost mění svůj název z původního Galis s.r.o. na stávající Regirt Propeat, s.r.o. a majitelem společnosti se stává slovenská firma San Cristobal s.r.o.

Společnost poskytla údajně své služby více než třem stovkám zákazníků. Z výpovědi uveřejněné v Rozhodnutí je patrné, jak jednoduchým způsobem může přijít zákazník (dokonce opakovaně) o celý svůj vklad během velmi krátké doby. 

Společnost měla za tyto služby inkasovat souhrnnou odměnu ve výši přesahující čtvrt milionu amerických dolarů.

Zdroj:ČNB, Redakce, Justice.cz

Podobná témata
čnb, sankce

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Česká národní banka varuje před aktivitami společnosti CTB Online

Upozornění na aktivity společností CTB Online Ltd, CTB Payments Ltd a DAO Processing LTD, které v ČR nabízí možnost obchodování s měnovými páry a komoditami bez patřičného oprávnění.

Bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer: Kurz koruny bude cílem spekulantů, ČNB se musí připravit

Česká národní banka (ČNB) bude zřejmě po ukončení devizových intervencí, které udržují oslabenou korunu vůči euru, čelit velkému tlaku spekulantů.

Nastal čas připravit se na silnější českou korunu

Lee Hardman, měnový analytik společnosti MUFG, naznačuje, že si česká koruna pravděpodobně získá větší pozornost trhu, jelikož se ČNB přibližuje k odstranění dobrovolného oslabení koruny stran jejího držení okolo hladiny 27 CZK/EUR.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.