ČNB udělila rekordní pokutu za poskytování investičních služeb bez oprávnění

27.04.2016 20:52 | fa ra | Diskuze

Česká národní banka udělila společnosti Regirt Propeat, s.r.o. pokutu ve výši 12 000 000 korun. Sankce byla udělena za poskytování hlavní investiční služby přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů bez patřičného povolení.

Foto: Web4Trader

 

Společnost zprostředkovávala svým zákazníkům pomoc při obchodování na forexu a s CFD. ČNB, dle zveřejněného rozhodnutí, reagovala na podnět od veřejnosti a rozhodla se vyslechnout několik svědků, kteří potvrdili nařčení z poskytování investičních služeb bez řádného povolení.

K nepovolené činnosti mělo docházet v průběhu roku 2014, samotné vyšetřování pak pokračovalo v průběhu jara a léta 2015. Společnost Regirt Propeat, s.r.o. ještě 10. 5. 2015 odeslala ČNB své vyjádření k zjištěným skutečnostem.

Následně je možné v obchodním rejstříku sledovat zásadní změny ve společnosti. Dosavadní jednatelka paní Vladimíra Galisová opouští k 26. květnu 2015 pozitici jednatelky i jediného společníka, společnost mění svůj název z původního Galis s.r.o. na stávající Regirt Propeat, s.r.o. a majitelem společnosti se stává slovenská firma San Cristobal s.r.o.

Společnost poskytla údajně své služby více než třem stovkám zákazníků. Z výpovědi uveřejněné v Rozhodnutí je patrné, jak jednoduchým způsobem může přijít zákazník (dokonce opakovaně) o celý svůj vklad během velmi krátké doby. 

Společnost měla za tyto služby inkasovat souhrnnou odměnu ve výši přesahující čtvrt milionu amerických dolarů.

Zdroj:ČNB, Redakce, Justice.cz

Podobná témata
čnb, sankce

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Den díkůvzdání a Black Friday poznamenají obchodní aktivitu na trzích

Máme tady čtvrtý listopadový čtvrtek a tedy Den díkůvzdání v USA. Hned poté, co Američané stráví krocaní večeři, se zítra ráno vypraví ve velké předvánoční nákupy, které obchodníci podpoří velkými slevami.

Ilustrační foto

Guvernér Rusnok vystoupí na setkání s analytiky: Tématem bude kurzový závazek

Závěr týdne bude v regionu bez nových makroekonomických indikátorů. Guvernér ČNB Jiří Rusnok bude na setkání s analytiky odpovídat na otázky ohledně kurzového závazku a jeho ukončení.

Ilustrační foto

Trhy pod tlakem centrálních bank: K Fedu se dnes připojí Bank of England a také ČNB

Dění na finančním trhu bude dnes opanováno zasedáním centrální banky Velké Británie (BoE).



Čti více

Analytici z JPMorgan sázejí na pokles u těchto akcií

Analytici často zveřejňují seznamy s akciemi, které zrovna doporučují koupit. Méně častými, o to více zajímavými, jsou však seznamy opačné, tedy ty s akciemi, kterých je radno se zbavit.

Trumpovi poradci uklidňují AT&T a Time Warner ohledně plánované akvizice

Zvolený prezident Donald Trump byl ještě před volbami ostře proti chystané akvizici Time Warner (NYSE:TWX) ze strany telekomunikačního giganta AT&T (NYSE:T), to však po jeho nástupu do funkce nemusí být rozhodující, informuje deník Financial Times.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.