Co nás čeká příští týden na trzích: Data z Číny, dividenda ČEZ a Unipetrol

05.06.2016 | 07:30 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nejsou na programu žádná významná zasedání či události, které by přitahovaly zájem investorské veřejnosti. Na pořadu týdne nebudou ani významná makroekonomická data, která by ještě mohla ovlivnit názor trhu na nadcházející zasedání Fedu (15.6.).

Foto: Public Domain

Jen připomínáme, že po měsíčních datech ze zaměstnanosti se pravděpodobnost na červnové zvýšení sazeb Fedem snížila opětovně na 4 % z 30 % před týdnem. Očekáváme, že příští týden se může nadále nést ve znamení vybírání zisků v reakci na slabší makroekonomická data zveřejněná v uplynulém týdnu.

Z domácích informací jen připomeneme technická data. ČEZ se bude 7.6. naposledy obchodovat s nárokem na hrubou dividendu 40 Kč (očekáváme schválení VH 3.6.). Zmíněná dividenda představuje 9% hrubý div. výnos. Unipetrol se bude naposledy obchodovat s nárokem na hrubou dividendu 10.6. Zde však budou stále platné dva návrhy na hrubou dividendu 5,52 a 15 Kč až do valné hromady (21.6.2016).

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na středeční data ze zahraničního obchodu za květen. Exporty by měly v dolarovém vyjádření pokračovat v poklesu 4,2 % z minulých -1,8 % a importy by měly poklesnout o 6,8 % z minulého poklesu -10,9 %. V USA se zaměříme na páteční spotřebitelský sentiment univerzity Michigan (oček. 94 po 94,7 bodech m/m). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. -0,5 po +1,9 % m/m) a úterní průmyslovou produkci (oček. +0,7 po -1,3 % m/m).

Zdroj:J&T

Podobná témata
dividendy, čína, unipetrol, čez

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Hospodářské výsledky Unipetrolu pod drobnohledem analytiků

Unipetrol dnes vykázal na první pohled poměrně solidní čísla, co se za nimi ale skrývá? Je na čase koupit akcie Unipetrolu nebo se jich raději zbavit?

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.