Co náš čeká příští týden na trzích: Výsledky VIG a Pegas, makra

22.05.2016 | 07:55 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nejsou na programu žádná významnější zasedání či události, které by konkrétně přitahovaly investorskou veřejnost. Zasedání ministrů financí EU ze začátku týdne může přitáhnout pozornost spíše kvůli Řecku, které by mělo dosáhnout dohody s věřiteli na dalším plnění pomoci.

Foto: Web4Trader

Nicméně tentokrát neočekáváme větší vyhrocení situace kvůli blížícímu se referendu o setrvání Velké Británie v EU. Celkově jsme na trhy neutrální s tím, že trh bude sledovat pohyby na ropě a případně vyhodnocovat komentáře především amerických centrálních bankéřů jako tomu bylo v uplynulém týdnu.  

Z domácích informací bude doznívat výsledková sezóna. V úterý představí výsledky za 1Q16 pojišťovna VIG. Zde očekáváme pokles čistého zisku o 24 % na 75 mil. EUR. Výraznější zásluhu na tom bude mít pokles výnosů z investic kvůli současnému úrokovému prostředí. Investoři se zaměří na jakékoliv informace k potenciálním mimořádným nákladům, jako tomu bylo v předešlém kvartálu.

Ve čtvrtek pak uzavře domácí výsledkovou sezónu Pegas Nonwovens. Provozní zisk EBITDA odhadujeme na 12 mil. EUR (-5,1 % r/r). Meziroční pokles je způsoben snížením prodejních cen. Výraznější pak bude propad čistého zisku o -91 % r/r na 1,3 mil. EUR. Důvodem je především negativní dopad směnných kurzů, který je však velmi volatilní v průběhu roku.

Z makroekonomického výhledu se v USA pro příští týden zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +0,3 po +0,8 % m/m) a páteční první revizi HDP za 1Q16 (oček. +0,5 po +0,5 % q/q). V Německu se zaměříme na úterní indexy ZEW a středeční indexy IFO, kde se ve všech sekcích u obou indexů očekává mírné zlepšení.

Zdroj:J&T

Podobná témata
zew index, ifo, vienna insurance group, pegas nonwovens

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Na akciích stále klid… zatím

Srpnové dny přinesly poměrně poklidné obchodování na většině akciových trzích, alespoň pokud to porovnáme s předcházejícími částmi roku 2016. 

Pegas Nonwovens: shrnutí konferenčního hovoru s managementem společnosti

Včera se po uzavření trhu konal konferenční hovor s managementem společnosti Pegas Nonwovens. Management je prozatím spokojen s dosaženými výsledky za první letošní pololetí.

Pegas Nonwovens představil výsledky za 2Q 2016 a potvrdil celoroční výhled

Český výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens představil výsledky za druhý kvartál a první polovinu roku 2016 a potvrdil výhled zisku na úrovni EBITDA pro celý rok.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.