Co přitáhne pozornost investorů příští týden? Fed, hospodářské výsledky, zátěžové testy evropského bankovnictví

24.07.2016 | 07:55 | fa ra | Diskuze

Příští týden se investoři zaměří na výsledkovou sezónu, zasedání Fedu a zveřejnění zátěžových testů evropského bankovního sektoru asociací EBA. Středeční zasedání Fedu by nemělo přinést významnější informace. Změna sazeb není trhem očekávána. Navíc nebude ani tisková konference.

Foto: michel

Zveřejnění evropských zátěžových testů v bankovním sektoru může poukázat na některé zajímavé události. Například potvrdit potřebu dalšího kapitálu pro některé italské banky. Nadále zůstáváme mírně pozitivně naladěni.

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní svá čísla CME. Očekáváme pokračování příznivého trendu na provozní úrovni, kde by měla EBITDA vykázat 11,9% r/r růst na 52,3 mil. USD. Nicméně výrazně negativní výsledek finanční úrovně by měl otočit čistý zisk do téměř 140 mil. USD ztráty. Ztráta na finanční úrovni byla vytvořena svoláním vlastních dluhopisů nad nominální hodnotou. Neočekáváme změnu výhledu. Celkově může být vysoká čistá ztráta vnímána trhem mírně nepříznivě.

Ve čtvrtek zveřejní výsledky O2 CR. Zde očekáváme 3,1% pokles EBITDA na 2,4 mld. Kč kvůli pokračujícímu tlaku na mobilních i fixních linkách v ČR. Celkově očekáváme, že samotné výsledky vyzní pro trh neutrálně.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na úterní spotřebitelskou důvěru (oček. 95,5 z 98 bodů), středeční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. -1,3 z -2,3 % m/m) a zasedání Fedu a páteční HDP za 2Q16 (oček. +2,6 z +1,1 %). V Německu se zaměříme na pondělní indexy IFO, které by měly vykázat mírný pokles.

Zdroj:J&T

Podobná témata
bankovní sektor, fed, hospodářské výsledky, úrokové sazby, zátěžové testy bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.