Commerzbank hlásí pokles zisku za 3Q 2015

02.11.2015 | 16:47 | wa pe | Diskuze

Commerzbank AG v pondělí uvedla, že její čistý zisk poklesl ve třetím čtvrtletí o 8% díky stagnujícímu výkonu v oblasti investic a také služeb pro malé a střední podniky.

Podle objemu aktiv druhý největší poskytovatel půjček v Německu konstatoval, že jeho čistý zisk se za dané období oproti minulému roku propadl z 225 milionů EUR na 207 milionů EUR (227,32 milionu USD), což je v rozporu s odhadem analytiků původně očekávajících čistý zisk ve výši 232 milionů EUR. Údaje o čtvrtletních ziscích z minulého roku představují nejvyšší dosažený zisk od roku 2012. Na jeho výši se podepsaly především dobré výsledky v sektoru investičního bankovnictví.

Celkové tržby spadly z 2,41 bilionu EUR na 2,31 EUR, což je v souladu s očekáváním analytiků banky.

Výkonný ředitel Martin Blessing, který v neděli ohlásil odchod z funkce v příštím roce, byl vzhledem k úrokovým mírám pohybujícím se kolem nuly s výsledky spokojen. „Commerzbank je na správné cestě k úspěšnému obratu k lepšímu. V posledních devíti měsících jsme zvýšili tržby i zisk, stejně jako podstatně navýšili podíl kapitálu.“ Prohlásil, že banka hodlá tento rok vyplatit dividendu ve výši 20 centů na akcii.

Přestože banka vykázala v prvních devíti měsících tohoto roku lepší výsledky, nemohla se zcela vzepřít celkovému trendu panujícím v širším bankovním sektoru ve třetím čtvtletí, které bylo poznamenáno skomírající investiční aktivitou s vysokou volatilitou a úrokými mírami kolem nuly.

Banka konstatovala, že po celý rok pokračovala ve „snaze zvýšit celkové tržby a podíl na trhu.“

Zdroj:MW

Podobná témata
dividendy, bankovní sektor, hospodářské výsledky, commerzbank ag

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.