Data z eurozóny euro nepotěší

14.09.2016 08:16 | fa ra | Diskuze

Ve Spojených státech dnes žádná data zveřejněna nebudou. Pozornost trhů tak bude směřovat do eurozóny, kde nás čeká statistika červencové průmyslové produkce za celou eurozónu.

Foto: Public Domain

Ta se zřejmě propadne do záporu. Francouzská a italská inflace bude pouze zpřesněním již zveřejněných odhadů a tak mnoho překvapení nepřinese. V regionu je kalendář událostí prázdný.

Průmyslová produkce v eurozóně zřejmě propadne

Již zveřejněná data v Německu a ve Francii napovídají, že červencová průmyslová produkce za celou eurozónu propadne do záporu. Podle ekonomů však červencový pokles o 0,9 % m/m bude spíše sezónním výkyvem, než novým trendem. V srpnu a září by podle jejich názorů průmyslová produkce měla začít opět stoupat. Italská inflace za srpen bude zřejmě v meziročním srovnání potvrzena na nulové úrovni, francouzská pak na 0,4 % y/y.

Důvěra v německou ekonomiku, měřená indikátorem institutu ZEW, v srpnu stagnovala. Z odpovědí 350 expertů z oblasti finančního trhů vyplynulo, že výhled za šest měsíců vnímají stejně jako v červenci, kdy ZEW index dosáhl 0,5 bodu. Současnou situaci vidí dokonce ještě hůře, když její hodnocení posunuli o 2,5 bodu níže (na 55,1 bodu). Na kurz eura však tento výsledek příliš nezapůsobil. Po celý den se držel převážně v pásmu 1,122 - 1,125 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eurozóna, eur/usd, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Commerzbank: Pozornost na páru EUR/USD se vrací k 1,0505

Podle vedoucí forex technické analýzy Commerzbank Karen Jones by se mohl ve světle včerejší cenové akce spot znovu zaměřit na nedávné minimum na hranici 1,0505.

Ilustrační foto

Den na finančních trzích podle KB

Ve světě nás dnes čeká série spíše druhořadých dat. Ve Spojených státech to bude důvěra v domácí ekonomiku a říjnové velkoobchodní zásoby. V eurozóně pak francouzská průmyslová produkce, která by mohla příjemně překvapit. V České republice bude zveřejněn vývoj listopadové inflace. Ta by měla díky růstu cen potravin vyskočit na 1,4 % y/y.Čti více

Analytici Bernstein vidí ve fúzi General Electric a Baker Hughes dlouhodobý potenciál

Fúze divize ropy a zemního plynu General Electric (GE) a společnosti Baker Hughes má potenciál konkurovat firmě Schlumberger, jedná se však o běh na dlouhou trať, varují analytici Bernstein.

Ukrajina a Rusko se blíží shodě v otázce dodávek plynu

Rusko a Ukrajina učinily pokrok při dnešním jednání o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Třístranné jednání zprostředkované Evropskou unií bylo první od loňského listopadu, kdy Kyjev přestal kupovat ruský plyn, uvedla agentura Bloomberg.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.