Data z eurozóny euro nepotěší

14.09.2016 | 08:16 | fa ra | Diskuze

Ve Spojených státech dnes žádná data zveřejněna nebudou. Pozornost trhů tak bude směřovat do eurozóny, kde nás čeká statistika červencové průmyslové produkce za celou eurozónu.

Foto: Public Domain

Ta se zřejmě propadne do záporu. Francouzská a italská inflace bude pouze zpřesněním již zveřejněných odhadů a tak mnoho překvapení nepřinese. V regionu je kalendář událostí prázdný.

Průmyslová produkce v eurozóně zřejmě propadne

Již zveřejněná data v Německu a ve Francii napovídají, že červencová průmyslová produkce za celou eurozónu propadne do záporu. Podle ekonomů však červencový pokles o 0,9 % m/m bude spíše sezónním výkyvem, než novým trendem. V srpnu a září by podle jejich názorů průmyslová produkce měla začít opět stoupat. Italská inflace za srpen bude zřejmě v meziročním srovnání potvrzena na nulové úrovni, francouzská pak na 0,4 % y/y.

Důvěra v německou ekonomiku, měřená indikátorem institutu ZEW, v srpnu stagnovala. Z odpovědí 350 expertů z oblasti finančního trhů vyplynulo, že výhled za šest měsíců vnímají stejně jako v červenci, kdy ZEW index dosáhl 0,5 bodu. Současnou situaci vidí dokonce ještě hůře, když její hodnocení posunuli o 2,5 bodu níže (na 55,1 bodu). Na kurz eura však tento výsledek příliš nezapůsobil. Po celý den se držel převážně v pásmu 1,122 - 1,125 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eurozóna, eur/usd, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

EUR / USD Týdenní výhled; Předpověď je stále medvědí

Pár EUR / USD byl minulý týden agresivně rozprodáván, otevřel dveře k dalšímu oslabení následující po rozhodném zlomu pod klíčovou úrovní podpory na 1.0950. Euro oproti dolaru předposlední říjnový týden vytvořilo tři po sobě jdoucí negativní týdny, což značí měsíční výkon až -3.34%.Čti více

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.