Deset grafů, které naznačují, že je trh zralý pro korekci

26.08.2016 | 06:00 | Miloš Kotek | Diskuze

Americké akciové indexy dosahují nových historických výšin každých pár dní a většina investorů si ani neumí představit, že by teď prodávali. Nicméně Bank of America Merrill Lynch se rozhodla na sebe vzít nevděčnou roli nositele špatných zpráv a varuje před možným nástupem korekce.

Foto: Tambako The Jaguar

 

Analytička Savita Subramanian z Bank of America, vždy nabádá k opatrnosti ohledně vývoje indexu S&P 500 (SPX), který má nakročeno k šestiměsíčnímu nepřetržitému růstu. Nejdelšímu od roku 2013. V její poslední zprávě se objevuje 10 důvodů, proč by se akciový trh mohl otočit směrem ke korekci.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

  1. Hodnota: Na konci června byl index S&P 500 nadhodnocen ve všech hodnotících kritériích. „Americké akcie jsou vzhledem k historickému průměru předražené,“ uvádí Savita Subramanian.

Zdroj: Bank of America

 

  1. Počet akcií na short: Pokles v množství akcií prodávaných na short naznačuje, že sentiment je extrémně růstový. To se obvykle považuje za protichůdný indikátor.

 

Zdroj: Bank of America

 

  1. Fiskální stimuly: Očekávání, že dojde k další fiskální stimulaci ekonomiky, není vysoké. Podpora se pohybuje na nejvyšších úrovních od finanční krize v roce 2009 a investoři, kteří sází na to, že by mohlo dojít k další fiskální stimulaci, by mohli být zklamáni.

Zdroj: Bank of America

 

Zdroj:BofA

Podobná témata
ekonomika, americké akcie, index s&p 500

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.