Deutsche Bank varuje před obřím odlivem kapitálu z eurozóny

03.12.2015 | 10:01 | wa pe | 1 komentář / 1 nový

Od eurozóny se odvrací nejenom američtí a asijští investoři, ale také domácí, především německý kapitál. V posledních dvanácti měsících se jednalo o ztrátu aktiv s čistým pevným výnosem 500 miliard EUR, což překračuje přebytek běžného účtu eurozóny.

Chcete si přečíst celý článek?

Registrujte se | Přihlašte se


Podobná témata
ecb, dluhopisy, investice, pokladniční poukázky, eurozóna, forex, deutsche bank, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze
Na paritu se euro vůči dolaru dostane možná ještě tenhle měsíc. Uvidíme, co řekne ECB a jestli se rozhoupou ve FEDu.
Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.